Zdrowy Pan Kot i smaki Purina Felix

Wszyscy znamy wierszyk, który zaczyna się słowami „Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku i przyszedł pan doktor – Jak się masz Koteczku?…” itd. Pamiętamy też lekarską diagnozę z tej opowiastki:
„Zanadto się jadło,
co gorsza, nie myszki,
lecz szynki i sadło;
Źle bardzo! gorączka!
Źle bardzo, koteczku!
Oj długo ty, długo
poleżysz w łóżeczku
I nic jeść nie będziesz,
kleiczek i basta…”

kot u lekarza
Lepiej zapobiegać kocim niedyspozycjom

Smaczne i wyszukane kocie menu
Aby uniknąć takich nieprzyjemności trzeba zadbać o zdrową i prawidłową dietę kota. Na szczęście te zalecane, polecane i wartościowe karmy dla kotów to dziś wybór na miarę całkiem niezłej i eleganckiej restauracji, a ich nazwy zawsze kojarzą mi się z kartą smakowitych dań. Zwierzaki – futrzaki również nie narzekają, wystarczy tylko trafić w odpowiednie menu. Najlepszym przykładem może być nasz Pan Kot Cezar, który bez miauknięcia zjada swoją codzienną porcję i z niecierpliwością czeka na dodatkowy bonus, czyli koci przysmak. Ostatnio jest to nowinka w kocim menu, czyli Purina Felix Twists.

kocia miska
Pan Kot bywa kapryśny

Pan Kot je zdrowo i z apetytem
Generalnie nasz dość wybredny, kapryśny i wymagający Pan Kot zajada się posiłkami tej marki. Po kilku próbach wiemy już, że najbardziej smakują mu porcje z saszetek. Od czasu do czasu dajemy mu zestaw z warzywami, tu preferuje danie Purina Felix łosoś i cukinia. Natomiast jego ulubione smaki to dziczyzna z sardynkami albo z makrelą. Choć nie zostawi także w miseczce dania z łososia czy owoców morza albo galaretki z indykiem i szpinakiem. A przy okazji czy nazwy tych kocich smakołyków nie kojarzą się ze zdrową i całkiem wymyślną „ludzką” dietą?
Przyznam, że odetchnęłam z ulgą, kiedy wreszcie Pan Kot zdecydował, że jest coś co smakuje mu bezwarunkowo. Prze pewien czas mieliśmy problem z jego żywieniem – albo mu nie smakowało albo nie służyło. W przypadku karm Purina Felix jest i smacznie i pysznie, a przy okazji Pan Kot ma zapewnioną odpowiednią dawkę kwasów tłuszczowych, witamin i niezbędnych mu składników mineralnych.

felix saszetki
Pan Kot ma swoje ulubione dania…

Smakołyki Pana Kota
Ekstra bonus, nagroda, weekendowy przysmak – o takie atrakcje również dbamy jak należy. Szczególnie odkąd w domu jest również mały pies. Przecież Pan Kot nie może czuć się mniej ważny. Ostatnio Kot Cezar oblizuje łapki i pazurki po zakręconych smakołykach Purina Felix Twists. Smaki jak zawsze do wyboru do koloru: łosoś i owoce morza, ryby i krab lub kaczka i wątróbka.
Pan Kot życzy smacznego 🙂

felix twist
…i przysmaki

 

Zdjęcia: shutterstock, purina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.