Na zdrowie i dla smaku – Vibovit z witaminami

W przypadku małych dzieci zbilansowana dieta ma ogromne znaczenie. Młodziutki organizm rozwija się bardzo dynamicznie, buduje swoją odporność, a zatem niezbędne jest odpowiednie „paliwo”. Minerały, witaminy odpowiedni składniki odżywcze powinny być dostarczane przede wszystkich w zdrowych posiłkach. Przydaje się także odpowiednia suplementacja preparatami witaminowymi (np. Vibovit Junior, Vibovit Bobas).

Wszyscy lubimy Vibovit

Vibovit nie bez powodu cieszy się zaufaniem rodziców, większość z nich doskonale pamięta smak pysznych witaminek w proszku ze swojego dzieciństwa. Obecnie oferta jest różnorodna, dedykowana dzieciom w różnym wieku. Dla najmłodszych idealnym wyborem jest zestaw witamin w preparacie Vibovit Bobas, starsze dzieci ze smakiem wypiją rozpuszczony Vibovit Junior.

vibovit
Ulubiony smak witamin z dzieciństwa

 

Witaminki dla zdrowia

Podstawowym źródłem witamin i minerałów powinna być zdrowa dieta. Dlatego w menu naszych pociech powinny znaleźć się np.:

 • marchewki, dynia, brokuły i przetwory mleczne zawierające witaminę A
 • mięso, które jest bogate w witaminy B1, B2, B, B12,
 • szpinak, groszek, fasolka, banany, ryby, w których jest witamina B6,
 • warzywa i owoce z witaminą B9,
 • cytrusy, jagody, pietruszka jako źródło witaminy C
 • ryby, zdrowe oleje bogate w witaminę D,
 • zdrowe nasiona, orzechy, w których występuje witamina E,
 • bogate w biotynę nasiona strączkowych, mleko i jaja.

Nie zapominamy również o składnikach takich jak:

 • cynk zawarty np. w ciemnym pieczywie, mięsie, kaszy gryczanej,
 • kwas pantotenowy, który znajdziemy np. w pełnoziarnistych produktach zbożowych,
 • selen zawarty w podrobach i rybach.

 

ryba
No cóż, większość dzieci nawet nie spojrzy na takie zdrowe danie

 

Z apetytem bywa różnie

Wszystko pięknie, wiemy co należy serwować milusińskim, ale maluchy, przedszkolaki oraz  mali uczniowie, mają swoje ulubione potrawy, a wielu zdrowych i zalecanych nawet nie tkną. I tu z pomocą mogą przyjść odpowiednie dla wieku suplementy, preparaty witaminowe, takie jak nasz Vibovit. Nie każdy maluch zajada się rybą, a tym bardziej wątróbką. Szpinak i brokuły wyczuje nawet przez sen i… nie tknie pod groźbą „szlabanu” na ulubione zabawy. Wówczas zdesperowany rodzic może z radością odkryć smaczne witaminki, po które i maluch i uczeń sięga bez najmniejszych oporów.

bobas
Vibovit Bobas – dla najmłodszych

 

Dla całkiem małych i tych nieco większych

Maluchy od 2 roku życia mają swój preparat, opracowany z myślą o potrzebach. Vibovit Bobas to zestaw 10 witamin dla dzieci od 2 do 4 lat. Jest to preparat w proszku o smaku waniliowym, a zatem każde dziecko wypije go bez problemów. Dla nieco starszych dzieci odpowiedni będzie Vibovit Junior, dostępny w dwóch wersjach smakowych (truskawka i pomarańcza). Można też sięgnąć po wersję wzbogaconą o żelazo (Vibovit Junior + Żelazo). Jest to zestaw 13 podstawowych witamin i minerałów, zawierający żelazo, którego organizm nie produkuje na własne potrzeby, musi być więc dostarczane z posiłkami albo w suplemencie. Vibovit Junior z żelazem to tabletki do ssania o smaku owoców leśnych, które dzieciom skojarzą się z pysznym cukierkiem.

junior
Vibovit Junior – dla przedszkolaka

 

 

Zdjęcia: vibovit.pl, pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.