Zawsze mam pod ręką syrop na mokry kaszel

Lato, lato wszędzie… a infekcje niestety nie mają urlopu. można nawet powiedzieć, że upały sprzyjają problemom z gardłem i górnymi drogami oddechowymi. Po pierwsze dlatego, że nagminnie fundujemy sobie swoisty szok termiczny – bardzo zimne napoje albo lody, kiedy wokół panują tropikalne upały. Ponadto nie od dziś wiadomo, że ciepło, wysokie temperatury to idealne warunki dla wielu drobnoustrojów, wirusów itp.

lody
Smaczny sposób na.., letnią infekcję

Nie taki kaszel straszny…
Objawem, który praktycznie zawsze towarzyszy infekcjom górnych dróg oddechowych jest kaszel. Choć bywa uciążliwy jest to reakcja organizmu, która jest bardzo istotnym elementem obrony przed drobnoustrojami, zanieczyszczeniami, bakteriami, wirusami oraz w procesie leczenia. Oczywiście o ile jest to produktywny, mokry kaszel. Jest łatwy do odróżnienia, ponieważ w przeciwieństwie do bolesnego, męczącego suchego kaszlu, mamy tu wyraźnie odczuwalne odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. I na tym właśnie polega oczyszczający i obronny charakter kaszlu mokrego. Dzięki poruszającym się rzęskom znajdującym się w górnych drogach oddechowych, wydzielina oraz wszelkie zanieczyszczenia są usuwane wraz z odruchem kaszlowym.

Mokry kaszel – to warto wiedzieć

u lekarza
Kaszel pozwala oczyścić drogi oddechowe

Dlatego bardzo istotne jest, aby nie powstrzymywać i nie hamować kaszlu mokrego. Zaleca się wręcz ułatwianie odkrztuszania, najlepiej stosując odpowiedni syrop na mokry kaszel. W naszym domu jest to praktycznie zawsze Mucosolvan, w którym aktywną substancją jest ambroksol. Przede wszystkim rozrzedza on zalegającą wydzielinę, która dzięki temu jest bardziej płynna, a to z kolei „mobilizuje” i uaktywnia rzęski. W ten sposób wydzielina może być skutecznie wydalana. Wraz z nią usuwa się także to, co szkodliwe – zanieczyszczenia, drobnoustroje itp. Syrop na kaszel mokry nie zaburza odruchu kaszlowego, ponieważ jest on bardzo istotny w procesie zdrowienia. Co ważne Mucosolvan to lek na kaszel, który może być podawany również dzieciom, już od 12 miesiąca życia.
Więcej informacji na temat kaszlu i skutecznego syropu na mokry kaszel można znaleźć tutaj.

mucosolvan
Mucosolvan na kaszel mokry

 

Zdjęcia: shutterstock, boehringer-ingelheim.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.