Zapalenie pęcherza – nie ma się czym chwalić

Bez większych oporów przyznajemy się do bólu głowy, dolegliwości kręgosłupa. Nie mamy również większych problemów z opisaniem kiepskiego samopoczucia i tzw. dołków. Są jednak nadal takie problemy i schorzenia, na które najchętniej spuszczamy zasłonę milczenia. Niewątpliwie do takich schorzeń należy typowo kobieca przypadłość, jaką jest zapalenie pęcherza albo układu moczowego.

objay zapalenia pęcherza
Objawy są dość uciążliwe

Co warto wiedzieć o zapaleniach układu moczowego
Oczywiście nie da się ukryć, że jest to dolegliwość uważana przez wiele pań za krępującą. No i tak naprawdę to czym tu się „chwalić”. Wśród objawów stanów zapalnych znajdziemy m.in.:
• ból lub pieczenie podczas oddawania moczu,
• częste oddawanie moczu, nawet w nocy,
• pobolewania w dole brzucha,
• zmieniony zapach moczu.
Niemniej jednak jest to schorzenie na tyle powszechne i łatwe do zarażenia się, że boryka się z nim naprawdę wiele kobiet.
Dlaczego właśnie kobiety? Jak łatwo się domyślić „winna” jest anatomia. Długość damskiej cewki moczowej jest zdecydowanie mniejsza niż u panów, a co za tym idzie bakterie łatwiej mogą dostać się do pęcherza.

NeoFuragina na stany zapalne

neofuragina
Sięgamy po sprawdzone leki

Oczywiście wyżej opisane objawy to sygnał, że warto byłoby zgłosić się do lekarza. Na ogół zapisywane są wówczas leki zawierające furaginum, substancję czynną o działaniu bakteriostatycznym, czyli zwalczającą zarówno przyczynę jak i objaw. Warto sięgać po leki takie jak NeoFuragina, które sprawdzają się również w profilaktyce. Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce Furagina zawarta w tym leku to skuteczny środek leczący stany zapalne, pod warunkiem przyjmowania zgodnie ze schematem albo zaleceniami. W ulotce NeoFuraginy znajdziemy nie tylko schemat leczenia, ale również cenne informacje dotyczące przyjmowania leku. Istotny jest np. fakt, że NeoFurafina powinna być przyjmowana wraz z wysokobiałkowym posiłkiem. Koniecznie należy także pamiętać o co najmniej siedmiodniowym leczeniu tym preparatem według opisanego w ulotce schematu: w pierwszym dniu leczenia – 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę; następne dni: 100 mg (2 tabletki) 3 razy na dobę.

profilaktyka
Nie zapominamy o profilaktyce

Nie da się ukryć, że objawy zapalenia pęcherza należą do uciążliwych i krępujących. Tym bardziej nie należy zwlekać z wizytą u lekarza albo zakupem leku dostępnego bez recepty (np. Neofuraginy). Przy czym pamiętamy o tym, że utrzymujące się objawy to zawsze sygnał oraz informacja, że wizyta u lekarza jest nieodzowna.

lekarstwo
Lek zażywamy zgodnie z ulotką albo zaleceniami lekarza
Zdjęcia: neofuragina.pl, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.