Wzorowa opieka ciążowa

Rozwijające się w łonie kobiety przez okres dziewięciu miesięcy nowe życie powinno zostać otoczone największą troską. Kobiety zachodzące w ciąże muszą zacząć dbać o siebie ze zdwojoną siłą. Gdzie w takim razie szukać ginekologów podchodzących każdorazowo do swojej pracy z pasją i dbałością o pacjentkę?

Nic nie będzie już takie samo

Brzemienność niewątpliwie zaliczamy do jednych z najciekawszych okresów życia kobiety. Nadejście nowego życia zwiastowane jest przez ogrom zmian w organizmie. Nie zawsze przejście przez ten stan bywa sielanką. Dlatego na wieść o tym, co ma nadejść za czterdzieści tygodni nieprzypadkowo należy natychmiast zgłosić się do stosownego lekarza. Badania wstępne pozwolą dać obraz temu, czy wszystko zaczyna przebiegać według książkowego schematu.
Ciąża niejako łączy się z ogromną odpowiedzialnością. Dbając o siebie troszczymy się przy tym o przyszły los naszego, nienarodzonego jeszcze dziecka. To okres bezwarunkowej rezygnacji z palenia papierosów, picia alkoholu i innych, wysoce niewskazanych nawyków. Z każdym tygodniem kobiety zaczynają powoli dostrzegać pewne ograniczenia wynikające z nieustannego wzrostu płodu. W praktyce oznacza to, że trzeba zrezygnować także z nadmiernego wysiłku fizycznego.
Bycie pod opieką wykwalifikowanego ginekologa pozwala przyszłym mamom spać o wiele spokojniej. Cierpliwi, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie specjaliści potrafią podnieść na duchu, a także przestrzec w razie potrzeby. Zlecając określone badanie w ciąży kierują się dobrem pacjentki i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Współczesna ginekologia podchodzi w zupełnie inny sposób do wielu kwestii, niż miało to miejsce przed laty. Lekarze dysponując odpowiednią wiedzą i sprzętem potrafią w mgnieniu oka dostrzec ewentualne nieprawidłowości lub zagrożenia.

Odliczanie czas zacząć

Choć okres czterdziestu tygodni wydaje się długim, to w praktyce zanim niedoszła mama się obejrzy, będzie znajdować się na oddziale położniczym pobliskiego szpitala. Na dobry początek lekarz powinien wykonać wstępne badania prenatalne. Żeby dowiedzieć się więcej na temat samego rozwoju płodu zaleca się zrobienie USG ciąży. W zależności od trymestru ciąży można spodziewać się otrzymania różnych informacji zwrotnych. We wczesnej fazie, czyli jeszcze przed jedenastym tygodniem ciąży badanie ultrasonografem na celu przede wszystkim potwierdzenie i ocena lokalizacji pęcherzyka ciążowego, żółtkowego, a także obecności samego zarodka z czynnością serca.
W miarę upływu czasu za pomocą USG można dowiedzieć się jeszcze więcej na temat swojego przyszłego dziecka. Niewątpliwym hitem w ostatnim czasie są badania pozwalające spojrzeć na rozwijający się płód w zupełnie niespotykanej dotąd jakości. Wykonując USG ciąży 3D można na własne oczy zapoznać się z trójwymiarowym zdjęciem przyszłego potomka. Natomiast wymiar 4D pozwala na podgląd w czasie rzeczywistym i podgląd na takie detale jak funkcje życiowe płodu. Wspomniane badanie połówkowe USG u większości pacjentek można przeprowadzić w okolicach 20 tygodnia ciąży. Idea jaka odpowiada za badania prenatalne ogółem to możliwość wykrycia odpowiednio wcześniej ewentualnych wad i zaburzeń płodu. Wiele z nich można wyeliminować dzięki tak wysoko rozwiniętej medycynie. Dlatego nie można obawiać się USG ciąży, gdyż celem owego badania jest przede wszystkim dobro pacjentki i jej przyszłego dziecka.

Nie tylko dla kobiet w ciąży

Co do zasady profilaktyka z zakresu ginekologii w żadnym wypadku nie powinna ograniczać się wyłącznie do okresu brzemienności. Regularne odwiedziny u lekarza powinny być czymś normalnym i mogą zadecydować o szybkim wykryciu nieprawidłowości, co pozwoli na wybranie odpowiedniej metody leczenia. Kobiety systematycznie unikające ginekologów sporo ryzykują, bowiem rak piersi, czy szyjki macicy dotyczy coraz większej liczby pacjentek.
Przyczyny dla których panie jakoś mniej chętnie wykonują badania ginekologiczne niekoniecznie wiążą się ze wstydem. Problem często stanowi samo podejście lekarza do pacjentek. Gdyby było ono takie, jak w powstałym w 1998 roku centrum medycznym w podwarszawskim Wołominie, to z pewnością żadna z kobiet nie miałaby absolutnie czego się obawiać. To właśnie Tiliamed pacjentki zostaną wysłuchane w każdym aspekcie i przebadane przy użyciu najnowszej dostępnej aparatury. Niezwykle doświadczony specjalista położnictwa i ginekologii, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie – Andrzej Lipa nieprzypadkowo uchodzi za jednego z najlepszych w swoim fachu. Warto dodać również, że na terenie wspomnianej placówki funkcjonuje ponadto szkoła rodzenia, gdzie przyszli rodzice mogą zdobyć potrzebne doświadczenie i wiedzę przydatną w niedalekiej przyszłości.

Pod warunkiem wyboru odpowiedniego gabinetu wizyty u ginekologa przestaną być dawną udręką. Tam, gdzie przyjmują najlepsi specjaliści w swoim fachu dobro pacjentek jest najważniejsze. Oczywiście zakres opieki dotyczy również w pełnym zakresie nienarodzonych jeszcze istot, które w okresie ciąży dogląda się na wszelkie sposoby, by poród odbył się bez żadnych komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.