Wyjątkowy prezent na Dzień Mamy

Maj obfituje w tym roku w wolne dni. Oczywiście był standardowy długi weekend na początku miesiąca. Ale bardzo miłą kalendarzową niespodzianką, jest majowe Boże Ciało, które zbiegnie się z Dniem Mamy. Nie ukrywam, że od zawsze jest to moje ulubione święto. Niegdyś ze względu na frajdę sprawiania mamie przyjemności. Od kilku lat również z uwagi na bycie mamą.

dłonie pokolenia
Dzień Mamy łączy pokolenia

Rodzinne święto Mamy
Od pewnego czasu naszą rodzinną tradycją jest spędzanie tego dnia pokoleniowo. Mam to szczęście, że w celebrowaniu święta biorą udział aż 4 pokolenia kobiet. Jest moja córka, ja, moja mama i babcia. Co roku organizujemy sobie ten dzień wyjątkowo, inaczej i zawsze przyjemnie. Im starsza jest moja córka tym wyraźniej widzę jak bardzo wyjątkowe jest dla niej tak obchodzone święto mamy. Z jednej strony zawsze jest to atrakcyjnie zaplanowany czas, ale przede wszystkim widzi, że rodzina to więcej niż mama i tata, więcej niż siedzenie przed telewizorem i zakup symbolicznego kwiatka „na odczepne”.

Mamy plany na Dzień Mamy

mama i córka w kuchni
Na Dzień Mamy – dobra zabawa dla dużych i małych

A zatem, co mogą robić razem 3 pokolenia kobiet i jedna rezolutna dziewczynka? Odpowiedź brzmi –DUŻO i FAJNIE!. W ubiegłym roku zafundowałyśmy sobie udział w warsztatach produkcji słodyczy. Zabawa była przednia! O tym, że kilkulatka świetnie bawi się produkując własnoręcznie kolorowe lizaki nie trzeba nikogo przekonywać. Ale rozbawione i szczęśliwe miny mojej mamy i babci to bezcenny widok. Dlatego oczywistym jest, że w tym roku również w grę wchodzą tego typu pomysły na prezent na dzień mamy. Oczywiście będą też standardowe drobne podarunki – ja kupiłam już mojej mamie ekologiczne kosmetyki do rąk, bo tym tematem się teraz fascynuje. Podarunek od mojej córeczki jest niespodzianką, mała umie dochować tajemnicy! Ale clou programu jest oczywiście pomysł na wspólnie spędzany dzień.
Możliwości jest naprawdę wiele. Można zdać się na gotowe pomysły – skorzystać z kursów i warsztatów, jak w ubiegłym roku. Można stworzyć własną biżuterię albo znów bawić się w smakowite kulinaria. Dobrym pomysłem na kobieco – „dziewczyński” dzień jest zawsze coś dla urody. Moja córka bardzo ochoczo przyłączyłaby się do malowania paznokci, układania fryzur czy przymierzania ciuszków. Wszelkie wycieczki, wyjazdy są również świetnym pomysłem na wspólnie spędzony czas. I właśnie w tym kierunku planujemy iść w tym roku. Nasz dzień mamy chcemy spędzić na wycieczce plenerowej, o ile pogoda dopisze. Ewentualnie muzeum, kino, teatr i dobre lody na deser, jeśli aura będzie mniej łaskawa. Wybór będzie wspólny i demokratyczny, w końcu ten dzień ma być przyjemny dla wszytkich mam i jednej małej dziewczynki.

pokolenia
Wspólnie przeżywane święto

Zdjęcia: shutterstock, huffingtonpost.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.