Wątroba i skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn

Wątroba, jeden z najważniejszych organów wewnętrznych, nie bez powodu nazywana jest największym laboratorium ludzkiego ciała. Uczestniczy w wielu procesach życiowych, pełnie istotne funkcje, niestety w konsekwencji jest też narażona na wiele niekorzystnych czynników, chociażby dlatego, ze odpowiada za oczyszczenie organizmu z toksyn.

Funkcje wątroby

Wystarczy tylko wymienić obszary, za jakie odpowiada wątroba, aby zrozumieć jak ważne jest wspieranie, ochrona i profilaktyka tego narządu. Najistotniejsze funkcje wątroby to:

  • magazynowanie witamin i składników mineralnych
  • produkcja żółci niezbędnej w trawieniu tłuszczy i wchłanianiu składników pokarmowych
  • filtrowanie krwi
  • metabolizm, przetwarzanie pokarmu na energię

 

jedzenie
Niewłaściwa dieta i używki – to wyzwanie dla wątroby

 

Detoksykacja dla zdrowia całego organizmu

Jednym z istotnych działań wątroby jest detoksykacja, czyli oczyszczanie, odtruwanie organizmu z toksyn, na które jesteśmy narażeni. Dotyczy to szkodliwych substancji z zewnątrz (używki, leki, tłuszcze, substancje chemiczne itp.), jak również toksyn wytwarzanych przez organizm. Jak łatwo się domyślić zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby zagrażają całemu organizmowi. Dlatego tak ważna jest zarówno zdrowa dieta i tryb życia, jak również odpowiednia suplementacja i wspomaganie funkcjonowania tego ważnego narządu.

leki
Wątroba oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji zawartych np. w lekach

Hepatil Detox – cenne składniki i działanie

Suplementem, po który warto sięgać dla zdrowia wątroby jest Hepatil, dostępny również w opcji Trawienie i jako Hepatil Detox. W przypadku preparatu wspierającego proces oczyszczania organizmu z toksyn, kluczowe znaczenie ma skład, dzięki któremu Hepatil Detox stymuluje pracę wątroby, oczyszczenie z substancji toksycznych, szczególnie z  metali ciężkich. Każda kapsułka zawiera cholinę, ekstrakt z karczocha oraz cenną chlorellę.

Cholina, czyli witamina B4, chroni wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez tzw. zły cholesterol, triglicerydy, których nadmiar prowadzi do stłuszczenia wątroby. Jest też niezbędna do obrony przed szkodliwym działaniem bakterii, wirusów, leków, używek oraz innych substancji. Cholina jest bardzo ważnym elementem w procesie leczenia marskości, stanów zapalnych i stłuszczenia wątroby

Chlorella to alga o wyjątkowych wartościach odżywczych i zdrowotnych. Zawiera największą dawkę czystego chlorofilu (3-5%), aminokwasy, kwasy nukleinowe i witaminy A, z grupy B, oraz kwas foliowy. Dzięki temu wykazuje bardzo silne właściwości oczyszczające i regenerujące organizm.

Ekstrakt z karczocha zawdzięcza swoje dobroczynne działanie m.in. zawartości cynaryny. Hamuje ona syntezę cholesterolu w wątrobie, stymuluje proces oczyszczania ze szkodliwych triglicerydów. Ekstrakt z karczochów wspiera też proces regeneracji wątroby, poprawia jej ukrwienie oraz przyspiesza oczyszczenie organizmu z toksyn.

detox
Hepatil Detox

 

Preparaty Hepatil przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania wątroby, a tym samym działają dobroczynnie na cały organizm. Hepatil Detox jest szczególnie ważny w procesie usuwania szkodliwych substancji i regeneracji wątroby.

hepatil
Suplementy Hepatil

 

 

 

Zdjęcia pixabay.com, hepatil.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.