Warto wiedzieć, warto mieć – ubezpieczenie na życie

W ludzkiej naturze leży unikanie trudnych tematów, decyzji, rozmów czy rozmyślań o własnych chorobach, ewentualności  wypadku czy przemijaniu. I choć w statystykach najczęściej zgłaszamy obawę przed ciężką chorobą, niewielu Polaków decyduje się na opłacanie składek i ubezpieczenie na życie.

Specyfika polis na życie

Ubezpieczenie na życie to forma zabezpieczenia finansowego, w której wskazujemy osoby, którym ma przysługiwać odszkodowanie na wypadek śmierci właściciela polisy. Może być rozszerzone także o świadczenia finansowe w przypadku pogorszenia stanu zdrowia osoby ubezpieczonej (na skutek wypadku, chorób). Podstawą jest długofalowe oszczędzanie poprzez wpłacane systematycznie wkładki. Oferta produktów obejmujących ubezpieczenia na życie oraz dotyczących ochrony zdrowia ubezpieczonego i rodziny, jest bardzo szeroka i zróżnicowana, a tym samym dopasowana do bardzo różnych możliwości oraz potrzeb.

parasol
Ubezpieczenie na życie i ochrona zdrowa – zabezpieczenie bliskich

 

Polisy na życie na miarę potrzeb

Doskonałym przykładem może być jeden z liderów na rynku ubezpieczeniowych – AXA i bogaty wybór planów ubezpieczeniowych, obejmujący np.:

  • Plan Elastyczny Premia, czyli ubezpieczenie życia, zdrowia i następstw nieszczęśliwych wypadków, a także ochrona bliskich, wsparcie w chorobie.
  • Plan Ochronny AXA to kompleksowa ochrona życia i zdrowia, ochrona finansowa na wypadek śmierci ubezpieczonego.
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny, to nie tylko ubezpieczenie na życie, ale także pomoc na wypadek śmierci, poważnych chorób, hospitalizacji oraz narodzin dziecka. Może też obejmować specjalistyczną opiekę lekarską, diagnostykę i rehabilitację.
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko obejmuje ubezpieczenie na życie dla dziecka, wsparcie finansowe, opiekę lekarską w razie poważnej choroby lub wypadku dziecka. Jedna składka i polisa dotyczy wszystkich dzieci

 

dziadkowie
Ochrona i wsparcie dla rodziny

 

  • Ochrona z Plusem – Pakiet Pomoc na Raka to ubezpieczenie na życie i ochrona zdrowia, obejmuje szerokie wsparcie finansowe, medyczne w trakcie choroby, comiesięczną rentę (nawet do 12 miesięcy) oraz badania u najlepszych specjalistów
  • Ochrona z Plusem – Pakiet Medycyna bez granic – Best Doctors, czyli ubezpieczenie życia i zdrowia obejmujące pokrycie kosztów leczenia nawet do 2 mln euro. To również opieka doskonałych specjalistów i kompleksowa organizacja leczenia za granicą

Bardzo ciekawie, na konkretnych przykładach i z praktycznymi wskazówkami sytuację omawia artykuł Jak wybrać ubezpieczenie na życie i nie przepłacić? Warto przeczytać o tym, czym kierować się przy wyborze polisy na życie, dlaczego nie zawsze najmniejsza składka to najlepszy wybór, kto powinien rozważyć wykupienie polisy rodzinnej, komu przyda się dodatkowe ubezpieczenie  dotyczące nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania aktywności fizycznej.

liczenie
Ważny jest odpowiedni, przemyślany wybór ubezpieczenia

 

 

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.