Warto mieć pod ręką sprawdzony lek na zgagę

Zgaga to jedna z wyjątkowo uciążliwych dolegliwości przewodu pokarmowego. Może być efektem naszych dietetycznych ”grzeszków, jak również jednym z objawów refluksu. Palący ból, niesmak dają się solidnie we znaki wielu osobom, a kluczowe znaczenie ma zidentyfikowanie przyczyn i charakteru dolegliwości – czy jest to sporadyczny problem czy przewlekły stan. Tylko w ten sposób można dopasować – doraźny sposób na zgagę albo kompleksowe leczenie.

Raz na jakiś czas

Zgaga, która pojawia się sporadycznie jest objawem niestrawności. Charakterystyczne palenie w przełyku, kwaśne odbijanie, ból w okolicach mostka to efekt obfitych, ciężkich posiłków, spożywania niezdrowych tłuszczów, słodyczy, a także przejedzenia, które podnosi ciśnienie w jamie brzusznej (dlatego zgaga pojawia się też u kobiet w zaawansowanej ciąży).

fast food
Ciężkie, obfite posiłki jako przyczyna zgagi

 

Zgaga i refluks

Palący problem, jakim jest zgaga, pojawia się wraz z refluksem, czyli chorobą powodują cofanie treści pokarmowych do przełyku. Niestety refluks i  zgaga mogą pojawiać się praktycznie po każdym, nawet zdrowym posiłku. Niezbędna jest wówczas diagnostyka, kuracja i skuteczny lek na zgagę oraz inne problemy gastryczne.

 

zgaga
Palący ból pojawia się przy refluksie

 

Warto znać sposób na zgagę

Jeśli chodzi o tzw. domowe sposoby na zgagę należy przede wszystkim:

 • Zapobiegać:
  • jeść zdrowo, regularnie, małe posiłki,
  • nie pić kawy,
  • unikać alkoholu i słodkich napojów gazowanych.
 • neutralizować soki żołądkowe i usprawniać trawienie, pomogą np.:
  • Słaba herbata z chudym mlekiem
  • Herbata z dodatkiem imbiru
  • łyżeczka sody oczyszczanej w szklance ciepłej wody
  • mleko
  • prażone migdały (działanie alkalizujące)

Pamiętajmy o tym, że są to jedynie doraźne metody, które łagodzą sam objaw, ale nie rozwiązują problemu – złych nawyków żywieniowych, stosowania używek czy refluksu.

ranimax
Lek na zgagę – Ranimax

Bezpieczny i skuteczny lek na zgagę

W przypadku powszechnie występującej dolegliwości sięga się również po sprawdzony lek na zgagę. Dla wielu osób jest to od dawna Ranimax. Substancją czynną jest tu chlorowodorek ranitydyny, który hamuje nadmierne wydzielanie soku żołądkowego. Dlatego właśnie jest często zalecany w przypadku zgagi oraz innych problemów trawiennych, które nie wynikają z organicznych schorzeń gastrycznych. Ranimax to lek na zgagę, nadkwaśność, ból nadbrzusza.

Oczywiście jest to doraźne rozwiązanie, które nie zastępuje ani zdrowej diety ani wizyty u lekarza, diagnozy i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Zdjęcia: tevazdrowiewdobrejcenie, pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.