Tag Peleg i jej niezwykłe makijaże oczu

Było już co nieco na temat trendów i zakupów dotyczących modnego i efektownego manicure – możemy wybierać spośród wieli pomysłowych i niebanalnych inspiracji na nadchodący sezon. Tymczasem ja, w poszukiwaniu ciekawostek makijażowych, trafiłam na prawdziwe cudo i coś zadziwiającego. Tag Peleg, tak nazywa się izraelska wizażystka, która z makijażu oczu uczyniła dzieła sztuki.

Tag Peleg jest absolwentką renomowanej szkoły makijażu Yarin Shahaf w Tel Awiwie, jednakże efekty jej pracy zdecydowanie wykraczają poza szeroko rozumiany make up. Zresztą wizażystka z Izraela jest otwarta również na inne dziedziny i korzysta z różnych środków wyrazu artystycznego (fotografia, design). Niemniej jednak najbardziej znana jest za sprawą niezwykłych dzieł malowanych na powiekach i wokół nich.

koty
Koci świat wokół oczu
fot: Instagram

 

Zadziwiające są już same inspiracje artystki, Tag Peleg czerpie bowiem pomysły z bajek, baśni, kultury pop oraz własnych doświadczeń. Na powiekach jej modelek powstają obrazy inspirowane kultowymi serialami i filmami, np. „Diabeł ubiera się u Prady” i „Romeo i Julia”, „Lśnienie”, „Gnijąca panna młoda”, ale także „Doliną Muminków” czy „Małym Księciem”. Widać także fascynację artystki zwierzętami, szczególnie kotami.
Aż trudno uwierzyć, że swoje dzieła maluje korzystając z produktów do makijażu: cieni do powiek, płynnych eyelinerów, tuszów do rzęs, farb wodnych, malutkich pędzli, czasami używa też cekinów, brokatu . podobno wykonanie zjawiskowego makijażu zajmuje jej ok.kilku godzin, ale na pewno warto poczekać na TAKIE efekty:

pies i kot
Jak pies z kotem…
Fot: Instagram

 

 

panna młoda
Gnijąca panna młoda
Fot: Instagram
nozycoreki
Edward Nożycoręki
Fot: Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

u prady
Diabeł ubiera się u Prady
Fot: Instagram
stranger
Stranger Things
Fot: Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bajka
Baśniowo….
Fot: Instagram

 

Zdjęcia: Instagram,wizaz.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.