Syrop na zatoki dla dzieci w wiosennej apteczce

Wiosna wiosną, a wirusy nie próżnują. Zresztą jak świat światem dzieciom (i nie tylko) przytrafiają się przeziębienia wiosenne – ta zdradliwa pogoda… A jeśli jeszcze uwzględnimy tegoroczną, mocno kapryśną aurę mamy gotowy przepis na kiepskie samopoczucie, katar i kaszel. Dlatego w naszej apteczce, mimo maja w kalendarzu, w gotowości jest coś na gardło, na gorączkę i sprawdzony syrop na zatoki dla dzieci.

Tak, tak wiem, że katar trwa tydzień albo 7 dni, ale umęczone, sapiące dziecko nie jest moim ulubionym widokiem. Dlatego staram się łagodzić uciążliwe objawy, takie jak zatkany nos, cieknący albo wręcz przeciwnie – gęsty, zalegający katar. Tym bardziej, że różne fazy kataru trwają czasami nawet po ustąpieniu innych objawów.

zakatarzona
Katar to jeden z męczących objawów u dzieci

 

W walce z wirusami i przeziębieniami sięgam jak najczęściej stosować środki naturalne – np. na bazie ziół, wyciągów roślinnych. Od pewnego czasu jednym z moich „faworytów” jest pelargonia afrykańska uznana za jedną z najlepiej przebadanych roślin o działaniu leczniczym. Potwierdzone jest zarówno jej dobroczynne działanie w leczeniu dróg oddechowych, jak stymulujące system immunologiczny, co jest bardzo ważne w przypadku dzieci, które jak wiadomo dopiero budują swoją odporność.

rośliny lecznicze
Warto sięgać po naturalne środki,np.na bazie roślin

 

Jeśli chodzi o zakatarzoną pociechę sprawdza się kurowanie syropem na zatoki dla dzieci z serii Pelavo. Zawiera on oczywiście ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej, a także:
• bromelainę, która działa przeciwzapalnie, rozrzedza śluz i wspomaga leczenie zatok,
• ekstrakty z korzenia goryczki, korzenia i kwiatów dziewanny, liści Andrographis paniculata, kwiatów czarnego bzu
• witaminę C i cynk.

syrop
Sprawdzony syrop zawsze pod ręką

Muszę przyznać, że bardzo sobie chwalimy serię Pelavo. Poza wspomnianym syropem na zatoki dla dzieci warto mieć pod ręką:
• Pelavo Multi 3+ lub Pelavo Multi 6+
• Pelavo Oskrzela z porostem islandzkim.

nos i zatoki
Pelavo Nos i Zatoki

 

oskrzela
Pelavo Oskrzela
multi 6
Pelavo Multi 6+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Zdjęcia: akademianiechorowania.pl, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.