Syrop Mucosolvan Mini – dla dzieci na uciążliwy kaszel

Sezon na infekcje trwa. Bez wątpienia sprzyja mu wyjątkowo „niezimowa” zima – jest dość ciepło, mokro, a zatem wirusy i bakterie mają idealne warunki do namnażania się i przenoszenia (np. drogą kropelkową). Skuteczne leki na przeziębienie (na gorączkę, bolące gardło czy wykrztuśny syrop Mucosolvan dla dzieci) to niezbędnik w każdej domowej apteczce.

Dzieci chorują częściej

Na infekcje najbardziej narażone są maluchy w przedszkolach i dzieci w szkołach. Przebywają w większych skupiskach, blisko siebie, a ich odporność wciąż jeszcze nie jest w pełni ukształtowana. Najczęściej do domu „przynoszą” katar, ból gardła i nieodłączny kaszel, który może dawać się bardzo we znaki.

przedszkole
Małe przedszkolaki chorują częściej

 

Kaszel męczy małych pacjentów

Kaszel na pewno określimy jako objaw męczący, uciążliwy, czasem nawet bolesny. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, miewają często problem z odruchem kaszlowym, nie potrafią efektywnie odkrztuszać. Dyskomfort odczuwają zarówno przy bolesnym, drażniącym kaszlu suchym, jak i produktywnym – mokrym. Bardzo ważne jest zatem działanie, leczenie, które przyniesie ulgę. Pamiętajmy jednak, że hamujemy tylko odruch kaszlu suchego, ponieważ może on dodatkowo podrażniać drogi oddechowe. Inaczej postępujemy, kiedy w przebiegu infekcji pojawi się kaszel mokry, nie powodu zwany produktywnym.

śpi
Kaszel jest męczący szczególnie dla małych dzieci

 

Kaszel mokry jest produktywny

Generalnie kaszel jest mechanizmem obronnym organizmu, ma bowiem za zadanie usunięcie z dróg oddechowych zalegającej wydzieliny, a tym samym np. wirusów, bakterii wywołujących stan zapalny.  Można powiedzieć, że kaszel mokry posprząta drogi oddechowe i ograniczy rozwój infekcji. Dlatego właśnie kaszlu mokrego nie hamujemy, ale też nie pozostawiamy dziecka z męczącym i często trudnym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny.

Sposoby na kaszel mokry

Jeśli chodzi o domowe sposoby na kaszel mokry zaleca się m.in. nawadnianie, nawilżanie powietrza, oklepywanie oraz inhalacje. Bardzo często niezbędnym elementem leczenia jest odpowiedni syrop mukolityczny np. Mucoslovan Mini dla dzieci. Jest to syrop, który zawiera substancję aktywną ambroksol. Jej działanie to przede wszystkim:

  • rozrzedzenie gęstej wydzieliny w drogach oddechowych,
  • zapobieganie jej ponownemu zaleganiu,
  • stymulowanie mechanizmu oczyszczania dróg oddechowych i odkrztuszania,
  • łagodzenie bólu gardła,
  • wzmocnienie działania antybiotyków zalecanych w przypadku infekcji bakteryjnych.

Syrop Mucosolvan Mini ma delikatny, owocowy smak i może być stosowany już od 1. r.ż.

mucosolvan
Skuteczny syrop wykrztuśny Mucoslovan Mini dla dzieci

Zdjęcia: shutterstock, pixabay.com, mucosolvanmini.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.