Święta, święta… w domu czy na wycieczce?

Nasze reakcje i oczekiwania związane ze Świętami mogą być różne. Nie brakuje osób, które już nie mogą się doczekać, a świąteczne przygotowania to ich żywioł. Inni nie wyobrażają sobie Świąt poza domem, ale stres i zmęczenie odbierają im większość przyjemności. Są też tacy, którzy po prostu pakują i walizki i zwiedzają świat w czasie świąt.

Domowe, rodzinne Święta

Tradycyjna Wigilia i Święta to wybór wielu Polaków. Wszak jesteśmy narodem bardzo przywiązanym do tradycji, którą niestety coraz częściej zastępuje dziś komercja. Niemniej jednak spotkania z rodziną, najsmaczniejsze wigilijne potrawy, kolędy, prezenty i czas dla najbliższych, wciąż są dla większości z nas jedynym sposobem na spędzenie świat Bożego Narodzenia.

dziecko
Rodzinne Święta to dla wielu osób jedyny słuszny wybór

 

prezent
Czekamy na Wigilię, podarunki pod choinką…

 

mikolaje
Nawet jeśli Święta to coraz bardziej komercja niż tradycja…

 

 

Świąteczna eskapada

Na przeciwległym biegunie mamy tych, którzy w tym nieco zwariowanym okresie gotowania, sprzątania, zakupów i objadani się, uciekają. Najlepiej do ciepłych krajów, gdzie nie ma śniegu, „Last Christmas” w każdym sklepie i Kevina w  telewizji. Z reguły taki plan na święta realizują osoby samotne, młodzi ludzie, którzy nie czują już więzi z tradycyjnym świętowaniem. Bez wątpienia tak bożonarodzeniowa wycieczka to doskonały pomysł na oderwanie się od codzienności i relaks…

wyjazd
Wiele osób ucieka przed świątecznym zamieszaniem

 

para
Wybieramy również takie świąteczne widoki

 

plaża
Świąteczny wyjazd może być idealnym relaksem

 

 

Zdjęcia: shutterstock, pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.