Sudocrem chroni delikatną skórę niemowląt

Niezależnie od wieku skóra stanowi nasz największy narząd, który pełni wiele ważnych funkcji. Warto jednak wiedzieć, że pełen rozwój osiąga dopiero w okolicach 3 roku życia, dlatego skóra niemowląt i małych dzieci wymaga szczególnego traktowania. W przypadku malutkich dzieci jednym z produktów, po który większość mam sięga z pełnym zaufaniem, jest Sudocrem o bardzo szerokim działaniu ochronnym, pielęgnacyjnym i regeneracyjnym.

Dlaczego skóra dziecka jest tak wrażliwa

Skóra maluszka jest co prawda cudownie miękka, delikatna, gładziutka i zachwyca rodziców. Niemniej jednak jej funkcje są jeszcze nie do końca wykształcone. Chodzi tu głównie o działanie barier ochronnych, szczególnie, że skóra dziecka jest nawet 5 razy cieńsza niż u dorosłych. Bardzo istotny jest fakt, że przy tak cieniutkiej i delikatnej skórze naczynia krwionośne są blisko powierzchni, a mniejsza ilość włókien kolagenowych czyni ją bardzo podatną na otarcia i urazy. Skóra niemowlęcia jest bardziej bezbronna również dlatego, że ma mniej gruczołów potowych, które chronią przed przegrzaniem, a przy wyższym pH jest jednocześnie mało odporna na podrażnienia związane ze zmienną temperaturą i poziomem wilgotności. Właśnie dlatego maluszki są tak podatne na tzw. odparzenia, szczególnie w obszarach pod pieluszką. Niekorzystnie działa tu nie tylko ciepło i wilgotność, ale także namnażające się bakterie, przed którymi nie chronią niedojrzałe jeszcze bariery ochronne skóry dziecka.

niemowlę
Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i prawie bezbronna

 

Sudocrem chroni, pielęgnuje, koi

Już od dawna jednym z najczęściej stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych dla małych dzieci jest Sudocrem, zastosowanie kremu lub maści polecają zarówno pediatrzy, jak i większość mam. Doskonale znany Sudocrem na odparzenia pieluszkowe wykazuje niezbędne działanie przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodzące. Warto mieć także pod ręką Sudocrem care&protect, maść kompleksowo chroniącą i pielęgnującą delikatną skórę maluszka. W tym przypadku zastosowanie Sudocremu powoduje:

  • utworzenie bariery, która chroni przed otarciami, podrażnieniami,
  • odżywienie i regenerację dzięki zawartości witaminy E i prowitaminy B5,
  • profilaktykę przeciwbakteryjną i przeciw zakażeniom, dzięki warstwie ochronnej maści.

Maść można stosować przy każdej zmianie pieluszki.

maść
Sudocrem care&protect
krem
Krem Sudocrem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: sudocrempolska.pl, pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.