Jak spędzamy ferie zimowe

W związku z tym, że na tegoroczne ferie nie mamy żadnych wyjazdowych planów, poczytałam co nieco o tym jak TO robią inni. No cóż, okazuje się, że wcale nie jesteśmy odosobnieni. Wielu Polaków spędzi ferie zimowe w domu…

Ferie zimowe – raczej w domu

Statystyki mówią, że prawie połowa Polaków nigdzie nie wyjedzie podczas zimowych ferii. Raport SW Research przedstawia dane, z których wynika, że najczęściej zimowe eskapady planują młodzi ludzie, do 24 roku życia. Blisko połowa  badanych w tej grupie wiekowej wybiera się do rodzimych miejscowości turystycznych. Jeśli chodzi o ankietowanych od 25 roku życia – ponad 50% zadeklarowało, że nie wyjeżdża na ferie, głównie ze względów finansowych i zawodowych, ewentualne wyjazdy dotyczą tylko dzieci, a dorośli pozostają w domu. Z całej ankietowanej grupy zaledwie 10% ma w planach wyjazd zagraniczny.

zima
Większość Polaków spędza ferie zimowe w domu

 

A jeśli za granicą to gdzie…?

Co prawda nie jest to liczna reprezentacja, ale jednak nie brakuje chętnych na ferie zimowe poza granicami kraju. Ciekawe gdzie najchętniej spędzą tegoroczne ferie Polacy? W zestawieniu opracowanym przez Skyscanner liderem jest Tajlandia, czyli egzotyka co się zowie. Drugie i trzecie lokaty są już znacznie bliżej, bo są to odpowiednio Hiszpania oraz Włochy. Warto jednak zauważyć, że Azja staje się coraz bardziej popularna wśród polskich turystów. Wysoko, bo na 8 pozycji, są np. Filipiny, które debiutują w rankingu Skyscannera. No cóż, poza niezwykłymi pejzażami, kulturą i architekturą, atutem jest tu zapewne klimat – o tej porze roku turyści trafią tam na przyjemną, słoneczną pogodę. W zestawieniu nie brakuje również zawsze popularnych kierunków, takich jak Wielka Brytania (4 miejsce), Stany Zjednoczone czy alpejskie Niemcy i Francja.

tajlandia
Nie każdy może sobie pozwolić na bajkową Tajlandię

 

W Polsce – głównie w górach

Ciekawe czy w przypadku krajowych wyjazdów powtórzą się ubiegłoroczne wybory. Ferie w roku 2017 również w większości spędzaliśmy w Polsce, a najchętniej odwiedzano typowe zimowe kurorty i  miejscowości, takie jak Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła, czy Bukowina Tatrzańska. Najczęściej celem wyjazdu by aktywny wypoczynek, czyli nardy, sanki, łyżwy i spacery.

narty
Najczęściej wybieramy rodzime, górskie miejscowości i aktywny wypoczynek

 

 

zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.