Speak-Up to angielski na coraz lepszym poziomie

Niejednokrotnie podkreślałam znaczenie, jakie ma w dzisiejszym świecie znajomość języków obcych. Oczywiście ze szczególnym wskazaniem na angielski, który tak naprawdę staje się dziś drugim językiem „ojczystym”. Przy czym nie chodzi mi o to, żeby zastępować polskie zwroty modną angielską nowomową. Rzecz w tym, abyśmy potrafili płynnie i prawidłowo komunikować się po angielsku, tam gdzie jest to potrzebne.

angielski rozmowa
Chodzi o to, aby swobodnie komunikować się po angielsku

Angielski – uczmy się pilnie i rodzinnie
Biorąc pod uwagę takie wymagania czasów i okoliczności inwestujemy czas oraz fundusze w szeroko rozumianą rodzinną edukację. Co oznacza, że oczywiście uczy się nasza latorośl – nie ograniczając się jedynie do nauki w szkole. Ale my, jako rodzice, również nie osiadamy na laurach. Szczególnie, że nasza edukacja w czasach dziecięctwa oraz młodzieńczych nie była jeszcze tak świadoma i rozwinięta jak teraz. A o rezultatach coraz większej świadomości pisałam nie tak dawno, kiedy natrafiłam na artykuł dotyczący znajomości angielskiego wśród Polaków oraz o tym, jak do tego odnoszą się eksperci w tej dziedzinie. Dla szkoły Speak-Up angielski to nie tylko chleb powszedni, ale przede wszystkim oczko w głowie, a zatem na pewno wiedzą co w trawie piszczy i znają się na rzeczy.

test angielski
A Ty jak mówisz mówisz po angielsku…?

Jak wypadamy w rankingach EF EPI
Tyle przysłów, które są mądrością narodów. W artykule wypowiedzi dotyczyły poprzedniego rankingu EF EPI English Proficiency Index, w którym Polska zaprezentowała się wręcz znakomicie. W zestawieniu za rok 2014 zajęliśmy 6 miejsce, czyli w grupie Very High Proficiency, odnotowując awans o 2 miejsca. W cytowanym wówczas artykule pojawiła się wzmianka, że w ten sposób zaliczyliśmy się do elitarnej grupy krajów „trending up”. Niedawno przeanalizowałam sobie wyniki najnowszego rankingu, piątej edycji EF EPI English Proficiency Index. Nie ukrywam, że w pierwszej chwili pojawiło się leciutkie rozczarowanie, ponieważ tym razem znaleźliśmy się na dziewiątej lokacie, a zatem nieco niżej. Ale… no właśnie tym razem jest to dobre „ale”. Okazuje się, że w najnowszym badaniu wzięło udział ponad 910 tysięcy ankietowanych powyżej 18 roku życia, z 70 krajów. Dla porównania – w ubiegłorocznym zestawieniu uwzględniono umiejętności ponad 750 tys. osób z 63 państw z całego świata. A zatem konkurencja jest teraz większa.

warsztaty speakup
Uczmy się z najlepszymi

Jak widać nadal prezentujemy się naprawdę dobrze. Jako „klient” kursów angielskiego w speak-up uważam, że jest to jedna z tych szkół, która w dużej mierze przyczyniają się do coraz lepszego poziomu i doskonałej znajomości języka. Moim zdaniem nasze naprawdę znakomite lokaty w takich rankingach to efekt coraz większej świadomości uczestników kursów oraz wysokiego poziomu, jaki oferują szkoły językowe, w tym również speak-up.

Zdjęcia: speak-up.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.