Skuteczny trening na odchudzanie

Sport to zdrowie, aktywność fizyczna to przyjemność, ale też metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów i utratę centymetrów tu i ówdzie. Warto zatem wiedzieć, które formy ruchu zapewnią frajdę, a jednocześnie najskuteczniej odchudzają.

Jak łatwo się domyślić istotą będzie tu spalanie tkanki tłuszczowej, prym wiodą więc treningi cardio albo z elementami cardio, czyli wydolnościowe, na wytrzymałość, kondycję. A zatem jeśli marzy ci się szczuplejsza sylwetka i efektywna walka z tłuszczykiem warto spróbować sił w następujących formach aktywności:

skakanka
Fat killer, czyli skakanka

 

Skakanka – super wiadomość, prawda? Tani i dostępny dla każdego trening, który jest prawdziwym fat killerem 🙂 30 minut skakania może spalić nawet 400 kcal i rzeźbi łydki, uda, pośladki oraz ramiona.

pływanie
Szczupłe i jędrne ciało – pływanie

 

Pływanie – zgubimy zbędne kilogramy i pracujemy nad całym ciałem. Pół godziny pływania spali ok. 300 kalorii. Przy okazji woda poprawia jędrność skóry i redukuje cellulit.

bieg
Biegiem po szczupłe i sprawne ciało

 

Bieganie – popularny i skuteczny skutecznych sport – 30 minut truchtu pomoże spalić ok. 400 kalorii, po drodze wysmuklimy i wyrzeźbimy nogi.

rower
Kondycja i smukła sylwetka na rowerze

 

Rower – mniej męczący od biegania, ale również efektywny – w ciągu 30 minut jazdy spalamy nawet 300 kalorii. Pracujemy też na zgrabne łydki, uda i brzuch oraz lepszą kondycję organizmu.

taniec
Wytańczyć szczupłe ciało

 

Taniec – przyjemne z pożytecznym i skuteczny trening odchudzający. Tańcząc intensywnie przez 30 minut spalimy ok. 200 kalorii. Szczególnie intensywnie pracują w tańcu pośladki, nogi i brzuch.

trampoliny
Zabawa i spalanie kalorii

 

Trampoliny – godzina radosnego skakania odejmie nam nawet 800 kcal! Przy okazji poprawiamy koordynację, rzeźbimy sylwetkę i świetnie się bawimy.

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.