Skuteczny syrop na kaszel dla małych dzieci

Kaszel to jeden z tych objawów, które bardzo niepokoją rodziców. Szczególnie, że najczęściej towarzyszy infekcjom przeziębieniowym, a także poważniejszym schorzeniom, stanom zapalnym dróg oddechowych. Warto wiedzieć co nieco na temat kaszlu, przede wszystkim dlatego, że tylko w ten sposób można skutecznie leczyć, ulżyć, stosując np. odpowiedni syrop na kaszel.

Kaszl mokry i suchy

Jeśli chodzi o sam mechanizm odruchu kaszlowego oraz jego znaczenie w przebiegu infekcji, również w przypadku dzieci najistotniejsze jest odróżnienie kaszlu suchego od mokrego. Ten pierwszy wymaga przede wszystkim łagodzenia odruchu, ponieważ jest uciążliwy i bolesny co jeszcze pogłębia złe samopoczucie małego pacjenta i dodatkowo podrażnia drogi oddechowe oraz gardło. Zupełnie inaczej postępujemy, kiedy mamy do czynienia z kaszlem mokrym, który niestety jest dla dziecka również trudnym, męczącym objawem.

działanie
Kompleksowe działanie syropu

 

Kaszel mokry w procesie zdrowienia

Kaszl mokry nie bez powodu nazywany jest produktywnym. Jego zadaniem jest oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny, a tym samym również z chorobotwórczych drobnoustrojów – bakterii, wirusów. Ma zatem swoją ważną rolę w procesie zdrowienia, ale dla małego dziecka jest sporym wyzwaniem, ponieważ bardzo często ma ono jeszcze problem z odruchem odkrztuszania. Poza tym kaszel, który trwa już jakiś czas, powoduje napięcie i ból mięśni oraz podrażnienie gardła. Dlatego tak ważne jest, aby pomóc maluszkowi, jak najbardziej złagodzić objaw i ułatwić efektywne odkrztuszanie.

mini
Mucosolvan Mini dla dzieci

Syrop na kaszel mokry

W tym celu stosuje się odpowiedni syrop na kaszel, taki, którego działanie polega m.in. na rozrzedzaniu zalegającej wydzieliny, która może być lepka, gęsta i nawet dorosłym osobom trudno czasem skutecznie się „wykasłać”. Upłynnieniu wydzieliny sprzyja stosowanie syropów mukolitycznych, w których substancją czynną jest np. ambroksol. Poza działaniem upłynniającym wpływają one również na usprawnienie mechanizmów oczyszczających drogi oddechowe, co dla małego pacjenta jest niezbędnym wsparciem.

sen
Nie podajemy syropu przed snem

 

Oczywiście należy sięgać po preparaty przeznaczone specjalnie dla dzieci, takie jak syrop na kaszel Mucosolvan Mini, który zawiera odpowiednią dawkę substancji aktywnej, łagodzi ból gardła i ma delikatny przyjemny smak owoców leśnych. Podobnie jak w przypadku dorosłych, syrop mukolityczny podaje się do popołudnia, co najmniej kilka godzin przed snem, aby kaszel nie zakłócał spokojnego snu malucha.

Zdjęcia: mucosolvanmini.pl, pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.