Przygotowujemy bal karnawałowy dla dzieci

Bal karnawałowy to ponadczasowa atrakcja, marzenie nastolatek, dorosłych i kilkulatków. Dla uśmiechniętej, szczęśliwej buzi pociechy warto się postarać i zorganizować wymarzone karnawałowe przyjęcie dla dzieci. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne i nie trzeba od razu wynajmować wielkiej sali czy inwestować dużych funduszy.

Oczywiście trzeba zabrać się za przygotowania odpowiednio wcześniej – począwszy od przemyślenia motywu przewodniego balu, przez ustalenie listy gości i skontaktowanie się z rodzicami, po opracowanie menu oraz atrakcji na bal.

Gdzie i kiedy na bal?

Najlepiej jeśli zorganizujemy takie przyjęcie w któryś z karnawałowych weekendów. Przedszkolaki czy początkujący uczniowie przychodzą często z rodzicami, a zatem dobrze jeśli będzie to dzień wolny od pracy. Karnawałowy bal dla dzieci nie może trwać tak długo jak dorosła wersja takiej imprezy. a zatem nastawiamy się na 3-4 godziny zabawy, która powinna zakończyć się około godz. 19:00. Karnawałowy bal dla maluchów nie wymaga wcale wynajęcia sali, tak naprawdę wystarczy większy pokój, w którym mądrze przesuniemy meble, zostawiając na środku stół z poczęstunkiem. Zamiast krzesełek można poukładać na podłodze koce i poduchy.

dzieci
Domowy bal karnawałowy

 

Pomysł na dobrą zabawę

W przypadku karnawałowych zabaw dla dzieci ważny jest tzw. motyw przewodni. Dzięki temu dzieci będą miały przebrania powiązane tematyczne. Może być to np. popularna bajka, gra albo film. Dobrym pomysłem są stroje i dekoracje inspirowane np. dżunglą albo ulubionymi gwiazdami muzycznymi. Pamiętajmy, że motyw przewodni dotyczy nie tylko strojów, ale również dekoracji sali balowej, doboru muzyki, zabaw oraz gier.

Dekoracje i drobiazgi

Motyw przewodni musi być widoczny w aranżacji sali. Jeśli bawimy się w strojach jak z dżungli, warto rozwiesić egzotyczne kwiaty z bibuły, liany, rozstawić maskotki zwierzaki. Baloniki, serpentyny, trąbki, kolorowe czapki – to akcesoria niezbędne na karnawałowym balu dla dzieci. Bardzo fajnym pomysłem są zaproszenia wręczone odpowiednio wcześniej, dzieci poczują się wyróżnione. Poza tym wspólne przygotowanie zaproszeń może być także niezłą rodzinną zabawą.

muffinki
Smaczne i zabawne menu

 

Karnawałowe menu

Warto na wstępie skonsultować poczęstunek z innymi rodzicami. Chociażby po to, aby wykluczyć z niego ewentualne alergeny czy nielubiane potrawy. Można też zaproponować, aby każdy gość przyniósł ze sobą jeden ulubiony smakołyk. Poczęstunek powinien być łatwy do podania i zjedzenia, sprawdzą się mini – kanapeczki, koreczki, muffinki, paluszki, małe porcje owoców. Można przygotować zdrową domową pizzę, hot-dogi czy mini-burgery. Używamy kolorowych jednorazowych kubków, talerzyków, które na pewno się nie potłuką i nie będzie góry zmywania.

malowanie
Malowanie twarzy to świetna zabawa

 

Zabawy i atrakcje

To oczywiście najważniejsza część balu. Warto popytać w co najchętniej bawią się nasze pociechy, ale można też pokazać im zabawy z własnego dzieciństwa, np. głuchy telefon czy stary niedźwiedź. Dzieci lubią też konkursy, malowanie buzi, lubią tańczyć, śpiewać. Pamiętajmy jednak, że szybko się nudzą i takich atrakcji trzeba przygotować sporo.

Wielki finał

Na zakończenie balu warto wręczyć uczestnikom mały upominek, coś na pamiątkę. Koniecznie trzeba uwiecznić imprezę na fotografiach, które potem udostępniamy wszystkim gościom.

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.