Przygotowania do wiosny – skuteczne zabiegi kosmetyczne

Zimowo za oknami, słońca jak na lekarstwo, ale na pewno już czas pomyśleć o świeżym i ładnym wyglądzie na wiosnę – luty to dobry moment na pierwsze rytuały kosmetyczne, które przywrócą twarzy blask. Poza dobrym kremem, czyli domową pielęgnacją, na pewno warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach kosmetycznych. Szczególnie, że wiele z nich wymaga zastosowania krótszej albo dłuższej serii.

twarz
Po zimie cera może wymagać radykalniejszych zabiegów

 

pielęgnacja
Domowa pielęgnacja może nie wystarczyć

 

Konkretne metody i kosmetyki dobiera oczywiście kosmetyczka oceniając cerę, jej kondycję, wiek i potrzeby. Z reguły jednak przedwiosenne porządki zaczyna się od peelingu. Może być to np. peeling enzymatyczny, mechaniczny, chemiczny albo laserowy. Tak przygotowana skóra zdecydowanie lepiej reaguje na zabiegi, a także przyswaja aplikowane preparaty i składniki odżywcze czy regenerujące.

peeling
Peeling to wręcz niezbędny wstęp do zabiegów kosmetycznych

 

zabieg
Dzięki niemu wszelkie zabiegi i preparaty są skuteczniejsze

 

Jednym z popularnych zabiegów jest mikrodermabrazja, która ładnie i efektywnie złuszcza warstwę rogową, dzięki czemu dobroczynne składniki masek i kremów mają otwartą drogę do skutecznego działania. W salonach można skorzystać m.in. z mikrodermabrazji korundowej (silnie działająca), diamentowej dla cery wrażliwej, tlenowej, która złuszcza skórę i oczyszcza twarz.

korundowa
Silnie działająca mikrodermabrazja korundowa

 

maska
Wpływa korzystnie na skuteczność zastosowanych preparatów

 

Aby składniki odżywcze, przeciwzmarszczkowe, dotleniające czy regenerujące mogły zadziałać, konieczna jest aplikacja do głębszych warstw (do skóry właściwej), którą zapewnia np. mezoterapia. Zaletą jest tu indywidualne dostosowanie dobroczynnej mikstury witamin i substancji aktywnych do potrzeb cery.

mezoterapia
Aplikacja do skóry właściwej dzięki mezoterapii

 

Pamiętajmy, że najlepsze efekty dają kompleksowo zastosowane zabiegi w odpowiednio długiej i rozłożonej w czasie serii.

Zdjęcia: shutterstock

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.