Premiery kinowe 2018 – część 1, filmy zagraniczne

Jakikolwiek przegląd kinowych zapowiedzi to zawsze subiektywna sprawa. Trudno w nim ująć wszystkie oczekiwane i przygotowane premiery. A zatem ten przegląd będzie również jak najbardziej subiektywny i na pewno nie wyczerpie tematu. Może zachęcić do pójścia do kina oraz poszukania na własną rękę co w trawie piszczy. Na dobry początek wybrane zagraniczne pozycje, które pojawią się w pierwszym półroczu 2018 roku

Już w styczniu czeka nas jedna z bardziej interesujących produkcji – najnowszy film w reżyserii Ridleya Scotta – „Wszystkie pieniądze świata”. Znany z kultowych horrorów Scott, tym razem serwuje thriller – opowieść o porwaniu wnuka najbogatszego biznesmena na świecie… Główne role grają Christopher Plummer, Michelle Williams i Mark Wahlberg, premiera 26 stycznia.

 

 

Luty przyniesie dwie całkiem różne produkcje. Najpierw zadebiutuje trzecia część kultowego erotyka, czyli „Nowe oblicze Graya” (9 lutego). Co prawda krytycy nieźle sobie „używali” na tym filmie, ale publiczność (kobiety) pokochały głównych bohaterów. Ciekawe jak poradzi sobie w kinach kolejna historia Christiana i Anastasii?

Moim zdaniem ciekawszą premierą w lutym będzie „Czwarta władza” Spielberga (1 6lutego), film, który już pretenduje do miana najlepszej produkcji roku. Jest to polityczny thriller o największych tajemnicach ukrywanych przez amerykańskie władze. Główne role grają Meryl Streep i Tom Hanksa, a więc zapowiada się znakomite kino.

W marcu bardzo interesująca premiera – „Życzenie śmierci”. Po pierwsze zagra w nim dawno nie oglądany na wielkim ekranie Bruce Willis. Po drugie film nawiązuje do kultowej produkcji z lat 70- tych, serii filmów o nowojorskim mścicielu z Charlsem Bronsonem w roli głównej. Premiera 2 marca.

Marzec to również powrót słynnej Lary Croft. Tym razem w filmie „Tomb Raider” Angelinę Jolie zastąpi Alicia Vikander, która wyruszy na poszukiwania zaginionego ojca. Premiera 16 marca.

plakat
Czy Lady Gaga dorówna gwieździe Barbry Streisand
(plakat filmowy)

 

W maju na ekrany wejście kolejna wersja kultowych „Narodzin gwiazdy”. Tytułową gwiazdę zagrały niegdyś Judy Garland i Barbara Streisand, w trzeciej odsłonie wystąpi Lady Gaga, a towarzyszyć ma jej Bradley Cooper.

Tydzień później, 25 maja, zadebiutuje pierwszy spin-off dotyczący bohatera słynnych „Gwiezdnych Wojen”. Na pierwszy ogień pójdzie sam Han Solo, a w filmie „Solo: A Star Wars Story” główną rolę zagra Alden Ehrenreih.

kadr
Tak wyglądał „prawdziwy” Han Solo. jak sobie poradzi Alden Ehrenreih?
(kadr z filmu)

 

W czerwcu powrót kolejnej legendy kina, na ekranach zadebiutuje „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Co ciekawe zobaczymy w tym filmie aktorów znanych z pierwszego filmu, m.in. Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howard i Jeffa Goldbluma.

To zaledwie kilka wybranych propozycji na pierwsze półrocze. Polskie premiery zapowiadają się również interesująco i warto omówić je oddzielnie…

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock
Zwiastun: Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.