Co potrafi ekspres Krups ea8050

Jak wiadomo jestem już o krok od zakupu ekspresu do kawy, który pozwoli mi stworzyć własną domową kawiarenkę. Stawiam na markę KRUPS, stąd też już od pewnego czasu przeglądam ofertę, począwszy od zaawansowanych i dość kosztownych ekspresów, aż po absolutnie przeurocze pod względem designu modele Dolce Gusto.

Oferta ekspresów do kawy Krups
Cenowo bliższe mi są ekspresy Dolce Gusto, które bardzo trafiają także w moje stylistyczne upodobania. Choć oczywiście możliwości automatycznych, nowoczesnych ekspresów również robią wrażenie. Szczególnie, że ostatnio miałam możliwość przyjrzeć im się bliżej i to wcale nie na przykładzie „gorących” modeli, z najnowszej oferty. Otóż okazało się, że moja przyjaciółka zapodziała gdzieś część dokumentów od swojego super ekspresu Krups ea8050, w tym również instrukcję obsługi. Na szczęście wszystkie instrukcje, nawet od modeli, które nie są aktualnie w sprzedaży, można znaleźć na stronie http://www.krups.com.pl/serwis/instrukcje Mamy tu do pobrania instrukcję w kilku językach, taką jak otrzymujemy przy zakupie produktu.

dolce gusto
Wybór nie jest łatwy, Dolce Gusto to świetny design…

 

ekspres krups
… automatyczne ekspresy Krups to najwyższa jakość

 

Smak kawy i jakość nowoczesnego ekspresu
Oczywiście przy okazji napiłam się znakomitej kawki, z której słynie przyjaciółka i poznałam nieco bliżej wspomniany model Krups ea8050. Oczywiście jest to ekspres ciśnieniowy, automatyczny (15 barów, jest moc!). Jest wyposażony w całkiem okazały zbiornik, który pomieści ok. 1.8 litra wody, natomiast w młynku mieści się 275g kawy, przy czym jest to ekspres tylko na kawę w ziarnach (fantastyczny aromat świeżo palonej kawy). Ulubione espresso czy latte zaparzymy raz, dwa, ponieważ ekspres zapewnia funkcję Thermoblock polegającą na błyskawicznym podgrzaniu wody do temperatury idealnej już od pierwszej zaparzanej filiżanki. Warto docenić, że system grzewczy zaprojektowano tak, aby uniknąć kontaktu wody z elementami grzewczymi, dzięki czemu zdecydowanie ograniczono ilość kamienia, który osadzałby się w urządzeniu
Mamy tu również funkcję gorącej wody, a to z kolei pozwala na zaparzenie herbaty, jest też funkcja pary, która umożliwia podgrzanie napojów oraz filiżanek. Praktyczne zastosowanie znajduje dysza do spieniania mleka, niezbędna do zaparzenia najlepszego cappuccino albo macchiato. Eksploatacja ekspresu Krups ea8050 to również dbałość o czystość i jak najdłuższe bezawaryjne działanie. Pomagają w tym np. automatyczne programy czyszczenia odkamieniania i system filtracji wody Claris Aqua.

instrukcja
W każdej chwili można pobrać instrukcję do każdego modelu

Jako gość (częsty) oraz konsument przyznaję, że kawa z ekspresu Krups ea8050 smakuje mi zawsze wybornie. Daje mi to do myślenia w procesie wyboru ekspresu. Szczególnie, że klasyczna i uniwersalna stylistyka tego urządzenie również do mnie przemawia. Oczywiście jest to model droższy niż mniejsze, kompaktowe modele, np. Dolce Gusto. Degustując kawę wiem jednak, że jest to opcja jak najbardziej do rozpatrzenia…

Krups ea8050
Model Krups ea8050

Zdjęcia: shutterstock, dolce-gusto.pl, krups.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.