Postaw na rozwój – zapisz się na kurs, wybierz interesujące warsztaty

Na naukę nigdy nie jest za późno, szczególnie jeśli dotyczy to zagadnień pasjonujących, interesujących czy spełniania marzeń. Wiele osób ma przecież takie niezrealizowane plany, sprawy odkładane na później czy wyzwania, na które kiedyś zabrakło czasu albo odwagi. A zatem nieważne ile ma się lat – 20, 30, 40 albo 50+, zawsze jest odpowiednia chwila na to, żeby postawić pierwszy krok, a potem drugi, trzeci i kolejne….

Dobry kurs, ciekawe warsztaty
Bardzo dobrym pomysłem na rozpoczęcie takiego etapu w życiu są różnego rodzaju kursy oraz warsztaty artystyczne. Dzięki nim można powrócić do zapomnianej pasji fotografowania, projektować i szyć wymarzone ciuchy, własnoręcznie wykonać efektowną biżuterię czy też poznać arkana pisania scenariuszy, reportaży lub bajek dla dzieci.

pisanie
Warsztaty pisarskie cieszą się dużym zainteresowaniem

 

Nauczmy się… pisać
Ktoś może zdziwić się – po co kursy czy warsztaty pisarskie, przecież tu potrzebny jest „tylko” talent, pomysł, czas i komputer albo gruby zeszyt. Niestety albo stety sprawa nie jest tak prosta – podobnie jak z każdą dziedziną życia na sukces składa się co najmniej kilka czynników. Talent i szczęście – wiadomo siła wyższa. Ale warto mieć również świadomość tego, że nawet najbardziej kreatywni i zdolni muszą posiadać pewne umiejętności, wiedzę i tzw. warsztat. Nomen omen warsztaty literackie to najlepsze miejsce, aby takie kwalifikacje zdobyć. Dziś możemy uczestniczyć w tradycyjnych, stacjonarnych spotkaniach, jak również zdecydować się na kursy online. Mamy również do wyboru szeroki wachlarz jeśli chodzi o tzw. gatunek literacki. A zatem są kursy dla przyszłych autorów kryminałów, dla tych, którym marzą się gorące reportaże i tych, którym po głowie chodzą pomysły na najlepsze scenariusze.

teatr
Warsztaty teatralne – poznaj siebie, poznaj scenę

 

Na scenę marsz!
Dla tych, którzy nie chcą się ukrywać za wykreowanymi postaciami i sytuacjami, bo sami czują się bohaterami każdej sceny, idealną propozycją będą np. warsztaty teatralne, zajęcia z emisji głosu. Kursy aktorskie, zajęcia w teatrze, z aktorami, choreografami itp. to znakomita okazja, aby poćwiczyć dykcję, emisję głosu, nauczyć się interpretacji tekstu, grania ciałem. Można także „obyć się” ze sceną i przekonać czy rzeczywiście światła ramp są właśnie TYM marzeniem, za którym warto pójść. Niezależnie od tego czy będzie to początek nowej drogi, tego typu warsztaty i kursy pozwalają lepiej siebie poznać – emocjonalnie i fizycznie, dodają też pewności siebie. To również świetna okazja, aby spotkać nowych, interesujących ludzi.

kurs foto
Kurs fotograficzny to jedna z wielu możliwości

 

Oczywiście to tylko niektóre z wielu dostępnych dziś propozycji. Możemy uczyć się tańczyć, malować, rzeźbić, fotografować, szyć. Są kursy dla osób zainteresowanych dietetyką, treningiem personalnym i astrologią, dla przyszłych psich behawiorystów i potencjalnych dekoratorów wnętrz. Wystarczy tylko chcieć, otworzyć się na nowe możliwości, poszukać i zrobić pierwszy krok.

Zdjęcia: Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.