Kilka pomysłów na prezent na Dzień Matki

Maj – jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wiosna w rozkwicie, słoneczna pogoda… moim zdaniem właśnie dlatego właśnie w maju świętują Mamy. Zastanówmy się zatem nad prezentem na Dzień Matki, chcemy przecież sprawić niespodziankę, mile zaskoczyć i uszczęśliwić najważniejszą osobę w naszym życiu.

Klasyka zawsze mile widziana

Zawsze warto brać pod uwagę sprawdzone pomysły na prezent dla mamy. Nie bez powodu stały się swoistym upominkowym standardem:

Kwiaty… Można oczywiście powiedzieć, że to prezent banalny, ale tak naprawdę większość kobiet uwielbia piękne bukiety, a kiedy wręcza je mały (albo całkiem dorosły) syn, wzruszenie gwarantowane. Pojedynczy kwiatek będzie idealnym dodatkiem do większego upominku dla mamy.

kwiaty
Bukiet kwiatów dla każdej mamy

Książka to zawsze dobry prezent, ale w tym przypadku trzeba doskonale znać czytelniczy gust i zawartość biblioteczki mamy.

Czekoladki i na Dzień Matki to kolejny podarunek zawsze mile widziany. Oczywiście w tym dniu fundujemy eleganckie i efektowne słodkości, markowe bombonierki czy piękne, wyśmienite pralinki. Można też zaprosić mamę na słodkości do eleganckiej kawiarni albo własnoręcznie wykonać wspaniały wypiek.

 

ciasto
Coś słodkiego dla mamy…

 

Prezentem, w którym trzeba się wykazać dobrą znajomością gustu jest biżuteria. Niektóre mamy uwielbiają niebanalne, efektowne ozdoby, inne zachwycą się eleganckim, delikatnym łańcuszkiem czy kolczykami.

Podobnie jest z perfumami i innymi kosmetykami, które będą strzałem w dziesiątkę na Dzień Matki, ale tylko jeśli trafimy w preferencje i potrzeby mamy.

Oryginalnie, indywidualnie…

Ostatnio bardzo modne są prezenty „do przeżycia”, czyli np. bilet na recital, voucher do SPA, kosmetyczki lub na… lekcje tańca. Może warto zafundować mamie taki oryginalny i niezapomniany prezent?

Miłym podarunkiem są też prezenty personalizowane, czyli kubeczki, koszulki, a anwet akcesoria do kuchni z imiennymi życzeniami dla kochanej Mamy!

spa
Zasłużony relaks i wypoczynek w prezencie dla mamy

 

Tak naprawdę najważniejsza jest pamięć i zaangażowanie. Mama, jak mało kto, od razu będzie wiedziała, że prezent jest :od serca”. Dlatego właśnie najpiękniejsze i przechowywane latami są laurki czy podarunki wykonane własnoręcznie przez kilkuletnie pociechy 🙂

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.