Płaszcz dresowy to jest to

Stylowy, niebanalny, idealny
Stylowy, niebanalny, idealny

Sama dla siebie bywam natchnieniem:) Przy okazji długofalowych wiosennych remanentów i porządków w garderobie, zauważyłam pewną prawidłowość. Stroje do pracy – dość oficjalne, takie wymogi. Ubrania „pozazawodowe” – mocno inspirowane stylistyką sportową. Z tej okazji rozpisałam się nawet trochę na ten temat…

Dresowe poszukiwania
Oczywiście, kiedy już dotknęłam zagadnienia dresowego wzornictwa i sportowych akcentów w modzie, naturalną konsekwencją było zagłębienie się w temat. Z zainteresowaniem poczytałam o trendach na nadchodzące lato. Utwierdziłam się w przeświadczeniu, że moja skłonność do wariacji na temat dresów długo jeszcze nie będzie passe. I tak w ramach poszukiwań i oglądania rzeczy ładnych i bardzo ładnych, trafiłam do sklepu mybaze.com, który poniekąd znam już z naprawdę wyjątkowych ubrań, dodatków, dekoracji domowych itp.
W miejscu takim jak mybaze nie może zabraknąć również moich ulubionych dresowych inspiracji. Pooglądałam spodnie, sukienki… ech, większość doskonale skomponowałaby się z moją garderobą i gustem. Spodnie, bluzy, sukienki – to co tygrysy lubią najbardziej. Jakby nie patrzeć to miejsce, w którym swoje kolekcje prezentują naprawdę zdolni projektanci, młode, dynamiczne firmy.

Praktyczny, wygodny
Praktyczny, wygodny

Sportowa i elegancka wybieram dresowy płaszcz
Przeglądając, podziwiając, odwiedzając kolejne wirtualne butiki trafiłam na… dresowe płaszcze. Szczerze mówiąc dotychczas okrycia wierzchnie w tej stylistyce kojarzyły mi się raczej z kurtką, bluzą, jakąś niezobowiązującą narzutką. Ale płaszcz dresowy? Taki płaszcz z prawdziwego zdarzenia…? Pomysł wydał mi się interesujący, wart tego, żeby się przy nim zatrzymać na dłuższą chwilę.

Wygląda świetnie z każdej strony
Wygląda świetnie z każdej strony

Nie wiem czy była to słuszna decyzja, mam tzw. mieszane uczucia. Z jednej strony płaszcz dresowy jest teraz moim pragnieniem, absolutnie zdobył moje serce. Z drugiej zaś strony plan był taki, że na razie nie wydaję pieniędzy na swoją garderobę. Według mnie dlatego, że przewidujemy trochę inwestycji remontowych, mamy też plany urlopowe. Według mojego męża – moja szafa pęka w szwach i to wystarczający powód. Tymczasem wypatrzony płaszcz dresowy jest stworzony dla mnie. Praktyczny, w mojej kolorystyce (ach, te szarości), oryginalny, bardzo kobiecy, ale jednocześnie niebanalny ze względu na dresowy charakter materiału. Co jeszcze…? Ma kaptur, kieszenie, zmieszczą się pod nim nawet luźne, oversizowe swetry…
Bez dwóch zdań – ten płaszcz wręcz czeka na mnie. A w szafie jest już miejsce na to dresowe cudeńko.

Zdjęcia: mybaze.con, avanti24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.