Planujemy podróże z psem

Pies w domu to nieco inne obowiązki i radości niż w przypadku kota. Jak wiadomo domowy kot jest bardzo przywiązany do miejsca, w którym żyje. Dlatego też podczas urlopowych wyjazdów nasz Pan Kot pozostawał pod troskliwą opieką zaprzyjaźnionej sąsiadki, którą zresztą zawsze chętnie odwiedzał. Z psem sytuacja wygląda jednak zdecydowanie inaczej…

pies i walizka
Bez psa nie wyjeżdżamy!

Urlop! A co z psem?
Zanim zdecydowaliśmy się na adopcję Fafika rozpatrywaliśmy oczywiście wszystkie za i przeciw. Głównie zastanawiając się czy będziemy mogli zapewnić milusińskiemu czworonogowi należyte warunki. Jednym z zagadnień były właśnie podróże z psem. Staramy się tak organizować sobie urlopy, wolne dni i tzw. długie weekendy, aby jak najwięcej czasu spędzać w komplecie. Teraz do podróżnego, urlopowego kompletu dołączy Fafik. Pies jest bowiem zdecydowanie bardziej przywiązany do ludzi niż do miejsca.
Tradycyjne już kwestia podróży z psem stała się świetną okazją do wspólnych poszukiwań, przemyśleń, rodzinnej burzy mózgów i konstruktywnych wniosków. Wiele praktycznych porad na temat podróżowania z psem znaleźliśmy tutaj. Bardzo podobał na się wstęp do poradnika na temat wyjazdu z pupilem. Okazuje się, że urlop w konfiguracji rodzina + pies wymaga pewnej organizacji i wiedzy, ale przed wszystkim jest nie lada frajdą. Poza tym to świetny moment na przyjemną lekcję odpowiedzialności dla naszej córki, która od początku jest bardzo zaangażowana w opiekę nad Fafikiem.

bagaż
Ekwipunek dla psa

Pies w podróży
A zatem wiemy już jak powinien wyglądać ekwipunek turysty na czterech łapach. W podróży z psem nie może zabraknąć odpowiedniego transportera, miseczki z wodą. Z karmą w drodze raczej ostrożnie, ale na pewno warto zabrać psie menu ze sobą. Pod ręką trzeba mieć smycz, obrożę, ewentualnie kaganiec, jeśli podróżujemy autokarem lub pociągiem. Przy okazji należy tu wspomnieć o konieczności zaplanowania przerw na spacerek i psie potrzeby fizjologiczne. I tu od razu przypominamy sobie o zabraniu torebek toaletowych. Nasz kudłaty turysta powinien także mieć potwierdzenie aktualnych szczepień, warto milusińskiego wyposażyć w adresatkę i zachipować. Jeśli podróżujemy za granicę konieczny będzie psi paszport, wystawiany przez weterynarza. Jeśli nasz pupil kiepsko znosi jazdę samochodem warto spytać weterynarza o środki na lokomocyjne problemy u psiaka.
Tak naprawdę przygotowanie psa do podróży jest dużo łatwiejsze niż spakowanie małego albo dorosłego człowieka. Jakby nie było nie trzeba w tym przypadku walczyć o każdy podobno zbędny ciuch czy parę butów albo kolejną wielką zabawkę.

z psem
Zabawa z psem, czysta radość
Zdjęcia: Shuterstock, purina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.