Piękny ogród – palisady i obrzeża ogrodowe z betonu

Otoczenie domu jest jego wizytówką. Przyciąga uwagę przechodniów, cieszy oko gospodarza i zachwyca gości. Oczywiście jeśli jest odpowiednio zadbany! W przypadku ogrodu najważniejsze jest nie tylko to, co w nim rośnie, ale także jego zagospodarowanie i organizacja przestrzeni, którą można efektownie przeprowadzić wykorzystując palisady i obrzeża ogrodowe.

Palisady i obrzeża w architekturze ogrodowej

Palisady i obrzeża to elementy architektury ogrodowej, dzięki którym wydzielimy tu poszczególne strefy. Ogrodzimy trawniki, miejsce na kwiaty, kącik do relaksu czy dziecięcych zabaw. Pozwalają na indywidualne zorganizowanie przestrzeni ogrodu, a jednocześnie podnoszą jego walory wizualne, ponieważ palisady i obrzeża ogrodowe mają różną stylistykę, wzornictwo i można, a nawet należy, dopasować je do stylu domu i jego otoczenia. Tym bardziej, że są to elementy, które sprawdzają się także przy wykończeniu tarasów czy schodów.

obrzeże
Obrzeża i palisady pozwalają uporządkować przestrzeń ogrodu

 

Betonowe palisady i obrzeża ogrodowe

Palisady mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo stylowo i efektownie wyglądają drewniane czy kamienne elementy w ogrodzie. Można także sięgnąć po nowoczesne tworzywa, takie jak polipropylen. Warto jednak brać pod uwagę szczególne warunki, z jakimi spotkają się. Deszcz, śnieg, mróz, wiatr, słońce i eksploatacja codzienna. To wszystko sprawia, że jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są betonowe palisady, a także obrzeża z betonu.

Mamy tu do czynienia z materiałem, który łączy najważniejsze właściwości, jakich poszukujemy w przypadku architektury ogrodowej – elegancję, trwałość, uniwersalne zastosowanie oraz różnorodność wzornictwa i stylów. Palisady i obrzeża ogrodowe z betonu posłużą przez wiele lat, nie tracąc na funkcjonalności, jakości i estetyce. Pasują praktycznie do każdego otoczenia – od klasyki po nowoczesne, minimalistyczne domy. Przetrwają wiele zim, słoneczne lato, poradzą sobie z wodą i mrozem.

palisada
Betonowe palisady – trwałość i atrakcyjne wzornictwo

 

Palisady i obrzeża Semmelrock

Ciekawą ofertę betonowych elementów architektury ogrodowej proponuje firma Semmelrock. Palisady i obrzeża ogrodowe betonowe to wbrew pozorom naprawdę szeroki wachlarz, jeśli chodzi o wzory, kolory i struktury. Powierzchnia może być elegancka, gładka, porowata, może nawet imitować drewno. Kształty i gabaryty bloczków mogą być bardzo różne, podobnie, jak kolorystyka. Dzięki temu świetnie uzupełniają ogrody nowoczesne, rustykalne, klasyczne itp. W ofercie firmy Semmelrock znajdziemy m.in.:

  • Obrzeże Bradstone Old Town
  • Obrzeże Bradstone Blue Lias
  • Obrzeże Livio
  • Obrzeże Sven
  • Obrzeże palisadowe
  • Obrzeże Bradstone Travero
  • Palisadę Sven
  • Palisadę Riva
  • Palisadę Misto
  • Palisadę Nordic Maritime

 

imitacja
Betonowe elementy mogą nawet imitować drewno

 

Montaż palisady i obrzeża można zlecić fachowcom albo wykonać samodzielnie. Poziom trudności i czasochłonność są uzależnione od materiału oraz podłoża. W przypadku elementów betonowych jest to nieco więcej pracy – należy m.in. przygotować właściwy fundament, wzmocnienia. Więcej informacji na ten temat architektury ogrodowej można znaleźć w artykule „Zachowaj porządek w ogrodzie dzięki palisadom i obrzeżom”.

Zdjęcia: semmelrock.pl, pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.