Oglądamy, wybieramy – lodówki No Frost

Gdzie te czasy, kiedy szło się do sklepu po prostu kupić lodówkę, pralkę czy telewizor, a wybór dotyczył marki, gabarytu czy ceny?  Dziś każdy zakup AGD wymaga niemalże profesjonalnego „researchu”, a nowoczesne technologie i rozwiązania zapewniają bardzo duże spektrum kryteriów. Wiem coś o tym, bo panujemy wymianę chłodziarko – zamrażarki i z zainteresowaniem przeglądamy naprawdę stylowe i funkcjonalne lodówki No Frost.

Co oznacza No Frost
Wiadomo, że wybór sprzętu AGD jest dziś ogromny, dlatego już na wstępie trzeba nieco zawęzić zakres poszukiwań, bo od przybytku głowa jednak może zaboleć. W naszym przypadku wybór ograniczamy do sprawdzonej marki LG, a interesują nas lodówki NO FROST, energooszczędne, najlepiej z funkcją dozowania wody. W tym miejscu warto oczywiście wyjaśnić co oznacza No Frost i dlaczego zależy nam na takim właśnie urządzeniu. W dużym skrócie jest to rodzaj mechanizmu, dzięki któremu w lodówce utrzymuje się odpowiedni poziom wilgotności i nie osadza się w niej szron. W przypadku lodówek No Frost marki LG mamy do czynienia z technologią TotalNo Frost, która wykorzystuje system (Multi Air Flow) doprowadzający chłodne powietrze do wszystkich lodówkowych zakamarków. Jest to system na tyle skuteczny i wydajny, że pozwala na przechowywanie również ciepłych produktów (potraw).
No cóż, wiem zatem że chcę lodówkę z takim praktycznym rozwiązaniem i że mam zaufanie do LG. Ale na tym nie koniec, bo wybór modeli i wielu innych nowatorskich rozwiązań jest bardzo bogaty.

energooszczedna
Wybieramy energooszczędną lodówkę No Frost

 

Nowoczesne technologie w lodówkach LG
Warto wiedzieć, że w standardzie lodówki NoFrsot z logo LG posiadają m.in.:
• wytrzymałe oświetlenie LED,
• komory FRESH O ZONE, w których stale panuje temperatura 0°C,
• funkcję Twist Ice Tray – łatwo przygotujemy lód,
• dozownik wody, dzięki przenośnemu zbiornikowi wody. W niektórych można użyć także dowolnej butelki z wodą
Kuszące są również inne praktyczne rozwiązania związane z ustawieniem i gabarytami oraz pojemnością. Możemy np. wybrać lodówkę:
• Combi LG – kompaktową z pojemnym wnętrzem,
• Zero Clearance – do małych pomieszczeń, w tych lodówkach LG mamy dostęp do zawartości szuflad, nawet kiedy drzwi nie są w pełni otwarte,
• Side-by-Side LG do przechowywania nawet dużych zapasów żywności dzięki specjalnym komorom, szufladom i półkom.
W przypadku lodówek LG zdecydujemy, w którą stronę będą się otwierać. W ciągu 30 dni można zgłosić chęć zmiany kierunku otwierania drzwi (usługa jest bezpłatna).

drzwi lodówki
Praktyczna i ergonomiczna

 

Praktyczne, ergonomiczne, nowoczesne lodówki No Frost
Wybierając model, który chciałabym mieć w swojej kuchni mogę wziąć pod uwagę wiele innych patentów, praktycznych rozwiązań, np.:
• wysoką klasę energooszczędności, dzięki Inverter Linear Compressor firmy LG – oszczędność energii na poziomie nawet 32 i kontrola temperatury,
• FRESH Converter – szuflada z wyborem odpowiedniej temperatury,
• NatureFRESH Cooling – obieg chłodnego powietrza przez kilka otworów wentylacyjnych,
• Door-in-Door™ – ułatwia dostęp do napojów i przekąsek, o 9% więcej miejsca wewnątrz i dodatkowe półki,
• pełnowymiarowa półka na wino Moist Balance Crisper™,
• FRESH Balancer™ – uszczelnienie pojemnika na warzywa i optymalny poziom wilgotności,
• filtr Pure N Fresh – system oczyszczania powietrza, neutralizuje zapachy w lodówce.
Na mnie wrażenie zrobił także patent LG Smart Diagnosis™ – wystarczy zadzwonić pod numer obsługi klienta i położyć telefon na lodówce, która kontaktuje się z komputerem, a ten szybko diagnozuje usterkę i znajduje rozwiązanie.

lodówka
A w razie problemów… Smart Diagnosis

 

No właśnie i jak tu się zdecydować ? Porównuję, oglądam lodówki No Frost – wybór nie jest łatwy, ale na pewno będzie dobry 🙂

 

 

 

Zdjęcia: lg.com/pl. shutterstock
Film: lg.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.