Mata węchowa dla psa – DiY dla pupila :)

Jak wiadomo kochamy zwierzaki i mamy radosnego pupila – pieska, który ma prawie dwa lata, a więc rozpiera go energia i jest ciekawy świata. Nie zawsze mamy czas na to, aby organizować Fafikowi długie spacery, wybieganie, aportowanie i możliwość wykazania się kondycją oraz sprytem. Ulubione zabawki nie zawsze są interesujące. Jak się okazuje w dziedzinie atrakcji dla naszych ukochanych pupili również mamy trend DIY (Do It Yourself) i jak to zwykle bywa – własnoręcznie wykonane zabawki są naprawdę strzałem w dziesiątkę. A zatem przedstawiamy znalezioną „w internetach” matę węchową dla psa.

Mata węchowa – uczy i bawi
Jak się dowiedziałam czytając na temat maty to właśnie zabawy węchowe są idealnym sposobem na naszych energicznych milusińskich. Poza tym stanowią przyjemną lekcję skupienia, skoncentrowania się na przyjemnie pachnącym zadaniu. A zatem do rzeczy, z chęcią podzielę się świeżo nabytą wiedzą na ten temat, szczególnie, że matę węchową już wykonałam razem z córka. Jak widać jest to również świetny pomysł na czas spędzany miło i pożytecznie z dzieckiem.

psy
Jak wiadomo psy uwielbiają zabawę

Jak zrobić matę węchową
Aby wykonać matę węchową będziemy potrzebować:
• gumowej wycieraczki z otworami (ok. 40x30cm)
• tkaniny polarowej (można kupić, ale sprawdzą się również zużyte, za małe ubrania) – na jedną matę ok. 1,5 mb. Podobno najlepiej dostrzegane przez psy barwy to niebieski i żółty, więc… jak w piosence „pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko” 🙂
• solidne i ostre nożyczki – będzie sporo cięcia.
Do dzieła!
Najpierw przygotowujemy polarowe paski (ok. 6x20cm), a następnie przeciągamy je przez oczka wycieraczki i zawiązujemy. No cóż… tak naprawdę to cała praca, nie jest trudna, może nieco czasochłonna. A dlaczego mata jest węchowa? Bo rozsypujemy na niej ulubione psie przysmaki, najpierw możemy umieścić je na wierzchu, żeby nasz pupil je odnalazł. Z czasem chowamy je głębiej między polarowymi frędzelkami. Zaręczam, że będziecie zachwyceni i dumni – jak świetnie wasz psiak daje sobie radę z coraz trudniejszym zadaniem i przy okazji sam siebie nagradza odszukanym smakołykiem.

 

Zdjęcia: shutterstock, youtube (Piesologia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.