Kosmetyki do zadań specjalnych – krem z filtrem do cery trądzikowej

Jesień i zima to trudny okres dla osób z cerą trądzikową. Letnie słońce jest na pewno sprzymierzeńcem takiej problematycznej cery (ale niezbędny będzie dobry krem z filtrem do cery trądzikowej). Niestety wraz z nadejściem chłodnych, deszczowych dni problemy z cerą mogą powrócić, a nawet się nasilić. Dlatego szczególnie w tym okresie warto zadbać o właściwą pielęgnację, a pomocą może być praktyczny wykaz…. błędów, których należy unikać.

Niestety cera trądzikowa nie wybacza. O ile w przypadku szczęściarzy z cerą normalną czy nawet mieszaną, pewne potknięcia ujdą na sucho, o tyle przy trądziku konsekwencje bywają natychmiastowe. Bardzo poręczny i praktyczny zestaw „grzeszków” i dobrych rad znalazłam na stronie marki Cetaphil.

Takie błędy popełniamy najczęściej…
Typowo kobiecym błędem jest pozostawienie resztek makijażu na noc. Dotyczy to sytuacji, kiedy całkiem pominiemy demakijaż albo zrobimy to niedokładnie. Skóra pod warstwą podkładu, pudru nie oddycha, nie wypoczywa, a przecież noc to najlepszy czas na regenerację i dobroczynne działanie odpowiednich kosmetyków. W przypadku cery trądzikowej producent doradza np. emulsję micelarną Cetpahil.
Kluczem do działania pielęgnacyjnego, regenerującego itp. jest zastosowanie kompleksowo działających produktów. Dlatego zaleca się również używanie serii kosmetyków, których składniki i spektrum działania uzupełniają się. Wśród błędów pielęgnacyjnych wymienia się też wybór kosmetyków nieadekwatnych do wymagań cery oraz zastosowanie preparatów z różnych serii.

demakijaż
Dokładny demakijaż to podstawa

Pamiętajmy również o tym, aby nie zmieniać zbyt często produktów przeznaczonych do trudnej cery, np. trądzikowej. Doceńmy sprawdzone i skuteczne kosmetyki.
Dobrze wiedzieć, że żadna cera, również trądzikowa, nie lubi zbyt często wykonywanych peelingów. Choć może się wydawać, że takie oczyszczanie będzie miało dobry wpływ na trądzik. Na stronie Cetaphil czytamy m.in. o tym, że „nadużywanie nie oczyści lepiej skóry, a pozbawi jej cennej warstwy ochronnej. Wiąże się to z przesuszeniem i nadmiernym wytwarzaniem łoju”.
Jeśli chodzi o oczyszczanie nie powinno się także wyciskać zaskórników, wyprysków oraz krostek. Jest to prosta droga do stanów zapalnych, a także powstania szpecących mikroblizn.

pryszcz
Wprowadzamy zakaz wyciskania zaskórników czy krostek

Bardzo istotnym zagadnieniem jest także stosowanie odpowiednich filtrów. Niestety osoby, które zmagają się z trądzikiem, często pomijają ten element. A przecież dobry krem z filtrem do cery trądzikowej powinien być używany przez cały rok, nie tylko latem.

krem cetaphil
Dobry krem z filtrem dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga specjalnej ochrony
Ze względu na to, że ochrona przed szkodliwym promieniowaniem to coś więcej niż kwestia estetyki, należy zapamiętać, że cera trądzikowa również wymaga takiego zabezpieczenia. Każdego dnia, nie tylko latem. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku Cetaphil DERMACONTROL nawilżająco – matujący krem z filtrem do cery trądzikowej. Chroni on cerę filtrem o wysokim faktorze SPF 30. W przypadku kremu z filtrem dla cery trądzikowej bardzo istotne jest także działanie regenerujące, nawilżające, a jednocześnie absorbujące nadmiar sebum. Krem Cetaphil chroni zarówno przed letnim słońcem, jak i przed intensywnym promieniowaniem zimą. Redukuje wydzielanie sebum, nie blokuje porów i zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. To naprawdę skuteczny produkt, w którym zastosowano szereg nowoczesnych, opatentowanych rozwiązań, takich jak:
• ochronny Ceramid-5 – uzupełnia brakujące ceramidy,
• technologia oparta o oleosomy – powstaje emulsja imitująca ludzka skórę,
• Micropearl – ceramidy matujące.
Można powiedzieć, że to jeden z tych kosmetyków, które warto mieć pod ręką praktycznie przez cały rok.

cetaphil
Skuteczny Cetaphil

 

Zdjęcia: Shutterstock, cetaphil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.