Kasza manna nie tylko dla niemowląt

Moja córka to już całkiem duża panna, przynajmniej za taką się uważa. Szczególnie, kiedy negocjuje ze mną zakup nowej gry, wyjście do koleżanki. Bardzo „dorośle” zachowuje się również w sklepach z dziewczyńskimi ubraniami. Jak się jednak okazuje ta duża panienka ma całkiem „malutkie” upodobania i smakołyki. Wśród nich są m.in. soczki dla najmłodszych i jej ulubiona kasza manna dla niemowląt.

dziecko je zupkę mleczną
Odkąd pamiętam nie było u nas problemów z mlecznymi zupkami

Zdrowe przysmaki dla małych dzieci
Tak właśnie jest, ale muszę pisać o tym po cichutku, żeby czasem i przypadkiem nie dowiedziały się o tym koleżanki z klasy. Ja osobiście nie mam nic przeciwko takim kulinarnym słabościom, ponieważ od zawsze uważam, że dobre produkty dla niemowląt są zawsze mile widziane w diecie dzieci ( i nie tylko), ze względu na skład, jakość i wartości odżywcze. Oczywiście nie jako podstawa diety, ale jako smakołyk, deser, a nawet zdrowe zastępstwo dla słodyczy.

zupa mleczna
Dziś owsianka czy manna to śniadaniowy must have

Kaszka nie tylko dla maluchów

kasza manna nestle
Od pewnego czasu hitem jest kasza manna dla niemowląt 🙂

Skąd taka słabość do kaszki manny dla niemowląt? Otóż moja córka z ochotą zajada na śniadanie zupę mleczną. Ze szczególnym naciskiem na mannę oraz owsiankę. Dość skrajne upodobania, ale moim zdaniem całkiem zdrowe i wskazane na śniadanie dla małej uczennicy. Oczywiście kaszki i kleiki znam z czasów niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa mojej córki, ale od pewnego czasu używałam „dorosłych” produktów. Kasza manna dla niemowląt znalazła się w naszym domu przypadkowo, kiedy z wrodzonym wdziękiem rozsypałam na podłogę resztkę zwykłej manny i postanowiłam udać się po pomoc do sąsiadki. Ta oczywiście poratowała mnie, ale jako mama rocznej dziewczynki, miała w zanadrzu właśnie taki produkt dla milusińskich najmłodszych.
Cóż robić? Przygotowałam dziecku taką wersję mlecznej zupki i okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę. Talerz zupy został pochłonięty błyskawicznie i od tej pory taka odsłona kaszki króluje na stole podczas weekendowego śniadania.

kaszki
A kaszki są bardzo różne i zapewne wszystkie smaczne

 

 

kaszka z biszkoptami
Może następna będzie kaszka z biszkoptami

Dla mnie to bardzo zdrowe śniadanko
Nie mam absolutnie nic przeciwko takiemu menu. Smaczna kasza manna dla niemowląt od Nestle zawiera wiele cennych i zdrowych składników. Takich jak 11 witamin, minerały, a także tzw. immunoskładniki i Bifidus BL. A zatem jest nie tylko smaczna i łatwa w przygotowaniu, ale również wspiera działanie układu immunologicznego i chroni przewód pokarmowy. Czegóż chcieć więcej od zdrowego śniadania?
Przy okazji zainteresowałyśmy się innymi „dzieciowymi” smakołykami. Dzięki temu w szafce czeka na swoją kolej kaszka z biszkoptami oraz kaszki mleczno – pszenne z jogurtem i owocami. Mniam, sama się chyba skuszę.

 

 

 

Zdjęcia: zdrowystartwprzyszlosc.pl, shutterstock, wallpaperscraft.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.