Inovox na gardło – łagodzi ból i leczy

Coraz brzydsza jesienna aura i zima za pasem to trudny czas dla naszego gardła. Praktycznie wszystkim infekcjom towarzyszy mniej lub bardziej intensywny ból w tym rejonie, a zapalenie gardła jest wręcz „sztandarowym” problemem zdrowotnym w sezonie zimowym i późną jesienią. Dlatego należy zadbać szczególnie o odporność, unikać miejsc, w których można się zarazić i na wszelkim wypadek zaopatrzyć się w skuteczne leki (np. Inovox na gardło).

gardło ból
Sezon jesienno – zimowy sprzyja zachorowaniom na gardło

Dlaczego chorujemy na gardło właśnie teraz?
Odpowiedź jest jak najbardziej oczywista – następuje zmiana pogody, robi się zimno i wietrznie, co sprzyja przeziębieniom. Wszystkie zimowe infekcje górnych dróg oddechowych niosą ze sobą ból gardła. Poza tym jesienią nasze pociechy wracają do szkół, przedszkoli, a takie skupiska dzieci to idealne warunki dla rozprzestrzeniających się wirusów. Trzeba bowiem wiedzieć, że za większość gardłowych problemów odpowiedzialne są właśnie wirusy (rinowirusy i koronawirusy). W przypadku pacjentów dorosłych aż 90-95% przypadków to sprawka wirusów. U dzieci ok 15-30% zachorowań wywołują bakterie, ale i tak większość infekcji wywołują wirusy. Dlatego zaleca się dużą ostrożność w zalecaniu antybiotykoterapii u osób zgłaszających ból gardła.
Poza infekcjami przeziębieniowymi, grypą czy innymi chorobami górnych dróg oddechowych, stan zapalny i ból gardła może być wywołany przez:

• chorobotwórcze grzyby,
• podrażnienie dymem tytoniowym lub innymi substancjami,
• suche powietrze,
• alergeny,
• leki,
• refluks
• choroby takie jak mononukleoza, opryszczka, odra, różyczka.

boli gardło
Ból gardła może być bardzo dotkliwy

Jak leczyć ból gardła
Ból gardła odczuwamy bardzo różnie, czasem jest to ból bardzo intensywny, innym razem raczej podrażnienie. Silny, kłujący ból może utrudniać przełykanie, mówienie i towarzyszą mu często objawy, takie jak ból głowy, kaszel, chrypka, gorączka. Dlatego bardzo istotnym czynnikiem jest działanie doraźne, które ma na celu złagodzenie tak uciążliwych dolegliwości. Najczęściej są to leki o działaniu miejscowym np. pastylki do ssania. Dobrze jeśli maja działanie kompleksowe, czyli poza łagodzeniem bólu zwalczają również wirusy, bakterie, grzyby i stan zapalny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kombinacji substancji aktywnych. W przypadku pastylek Inovox na gardło są to:
•lidokaina, która miejscowo znieczula błonę śluzową gardła,
•alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol o działaniu antyseptycznym, czyli przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym, przeciwgrzybiczym.
Dzięki temu pastylki uśmierzają ból, znieczulają, ale jednocześnie działają celowo – na wirusy albo bakterie wywołujące infekcję, zapalenie gardła itp.

Na dolegliwości ze strony gardła uskarżamy się niemalże wszyscy, z różną częstotliwością. Statystyki nie kłamią – badania konsumenckie TNS z 2014 roku szacują liczbę zachorowań na gardło na 65 mln! Każdego roku ok. 16 mln zgłasza się do apteki po skuteczny środek łagodzący ból, często bardzo dotkliwy. Dlatego bardzo istotne jest, aby lek był nie tylko skuteczny, ale również działał szybko. Pastylki Inovox na gardło, które nie bez powodu mają w swej nazwie sformułowanie Express – już po 3 minutach uwalniają substancje antyseptyczne, które odkażają gardło i jamę ustną.

inovox
Skuteczny lek znieczula, działa antyseptycznie

Zdjęcia: inovox.pl, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.