Infekcje, katar i kaszel u dziecka – jak leczyć, jak przetrwać

Każda mama wie, że infekcje, przeziębienia są nieuniknione. Szczególnie, kiedy dziecko rozpoczyna tzw. życie społeczne – w przedszkolu, szkole. Naturalną konsekwencją są zarówno nowe przyjaźnie, jak i nowe… wirusy, które kilkulatek niestety przyswaja. Najczęściej są to infekcje, którym towarzyszy gorączka, ból gardła oraz bardzo uciążliwy dla dziecka katar i kaszel.

chora dziewczynka
Niestety dzieci chorują…

Niestety dzieci chorują…
Oczywiście przedszkolna kariera mojej córy również przebiegała z licznymi przerwami na przechorowanie kolejnej infekcji. Zresztą teraz na etapie wczesnoszkolnym nadal borykamy się z tym problemem. A marzec i kwiecień – pierwsze wiosenne miesiące sprzyjają niestety rozprzestrzenianiu się paskudnych wirusów. Właśnie jesteśmy w trakcie zdrowienia z takiej przedwiosennej infekcji.

Praktyczne porady – conakaszel.pl

laptop
Mądre rady z internetu

Szukając, jak zawsze, informacji o leczeniu, skutecznych metodach, które przyniosą ulgę małej pacjentce, trafiłam na bardzo fajną stronę www.conakaszel.pl. Bardzo podoba mi się kompleksowe podejście do tematu, jakim jest chory maluch. Szczególnie, że cenne wskazówki znajdą tu nie tylko świeżo upieczone mamy, które stają przed wyzwaniem, jakim jest chore, kapryśne niemowlę. Jest tu również wiele praktycznych porad i przystępnie podanej wiedzy, odpowiedzi na pytania typu: jak poradzić sobie z katarem, czym łagodzić ból gardła i co na kaszel u dziecka.

czytanie
Rozrywki małego pacjenta

Jak leczyć i w co się bawić
Dla rodzica istotne są zarówno informacje o przyczynach i specyfice kaszlu, jak również wskazówki dotyczące leczenia, stosowanych leków, syropów oraz metod takich jak inhalacje czy oklepywanie plecków chorego malucha. Choć jestem doświadczoną mamą, nie uważam, że wiem już wszystko i naprawdę chętnie zapoznaję się z poradami ekspertów. Dlatego taki serwis jak www.conakaszel.pl zapisuję wśród ulubionych stron.
Z ostatnią infekcją Natalki poradziłam sobie stosując sprawdzone już metody, ale z serwisu o kaszlu zaczerpnęłyśmy świetne pomysły na domowe, spokojne zabawy ze znudzonym, małym pacjentem. Naszą ulubiona grą są teraz kalambury, a na jutro zaplanowałyśmy zabawę w figurki z masy solnej.

Zdjęcia:Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.