Goście obiadów czwartkowych

zdjecie gości

Nie da się ukryć, że goście obiadów czwartkowych zawsze kojarzyli się nam ze ścisłą elitą. Inicjatorem znanych z historii słynnych spotkań był przecież sam Adam Czartoryski. Ponad 250 lat późnej taką samą nazwę przyjęto dla wykwintnych biesiad sygnowanych przez renomowaną markę Philipiak. Warto przy tym wiedzieć, że nie chodzi tu tylko o rozkosze podniebienia…

Obiady Czwartkowe i renomowana marka Philipiak
Obiady czwartkowe organizowane przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego skupiały elity intelektualne Wzorowano je na znanych i cenionych paryskich salonach literackich. Można zatem powiedzieć, że od początku wzorce były najlepsze. Dzisiejsze czwartkowe spotkania również gromadzą wybitne, interesujące i niebanalne postaci i choć są firmowane przez markę kojarzoną z kulinariami, wykraczają poza smakowite przystawki i dobre przepisy.
Marka Philipiak znana jest z wysokiej klasy naczyń, garnków oraz akcesoriów kuchennych. Już na pierwszy rzut oka zachwycają designem, ale misją firmy jest przede wszytki dostarczenie produktów i rozwiązań, które umożliwią zdrowe, ergonomiczne, ekonomiczne i komfortowe gotowanie, pieczenie itd. W nowoczesnych garnkach możemy gotować bez wody, minimalizować ilość tłuszczu, soli, nie tracąc przy tym ani walorów smakowych ani wartości odżywczych.

okrasa
Ważne tematy, wyjątkowi goście

 

Ważne tematy na czwartkowych spotkaniach
Mając na względzie takie priorytety i atrybuty marki Philipak goście obiadów czwartkowych mogą poruszać wiele istotnych zagadnień związanych z szeroko rozumianymi kulinariami, żywieniem. Wśród uczestników pojawiających się na cyklicznie organizowanych spotkaniach są osoby ze świata filmu, teatru, muzyki, dziennikarstwa, publicystyki, modelingu – innymi słowy osobowości z pierwszych stron, znane i cenione medialnie. Jednocześnie są to postaci słusznie kojarzone z promocją zdrowia, w tym również zdrowego żywienia. A zatem na spotkaniach czwartkowych poruszane są naprawdę istotne kwestie, takie jak problem otyłości u dzieci, edukacja żywieniowa, walka z nadwagą, wpływ niewłaściwej diety na zdrowie, choroby dietozależne, rozsądny wegetarianizm itp.

 

Goście obiadów czwartkowych

 

Kto bywa na spotkaniach z marką Philipiak
Przyjrzyjmy się bliżej przynajmniej niektórym gościom obiadów czwartkowych. Warto bowiem wiedzieć, że część z nich systematycznie pojawia się na spotkaniach, będąc Ambasadorami Zdrowej Kuchni Philipiak. Inni są zapraszani np. jako eksperci w danej dziedzinie czy osoby szczególnie zainteresowane tematem. Niewątpliwie niekwestionowaną „twarzą” tej słusznej inicjatywy jest Karol Okrasa – mistrz kuchni od dawna ceniony za dania smaczne, niebanalne, zdrowe i wartościowe. Wśród osób, które często pojawiały się na czwartkowych obiadach są również aktorki Małgorzata Foremniak, Julia Pietrucha, Małgorzata Pieczyńska, Magdalena Wójcik czy Monika Morozowska. Płeć piękną reprezentują również Karolina Malinowska i Violetta Kołakowska, które zaczynały jako modelki. Obecnie mają wiele do powiedzenia np. o zdrowym żywieniu dzieci. Wśród gości obiadów czwartkowych można było zobaczyć także Magdalenę Zawadzką, Ewę Minge, Barbarę Bursztynowicz, Andrzeja Nejmana, Tomasza Raczka czy Oliwiera Janiaka.

Warto również wiedzieć, że każdy z obiadów wiąże się także z dobroczynnym celem. Znani gości składają autografy na pamiątkach licytowanych na aukcjach. Środki pozyskiwane ze sprzedaży przekazywane są Fundacji Akogo?

Zdjęcia i film: youtube, obiadyczwartkowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.