Ferie w domu nie muszą być nudne

Już wkrótce pierwsi uczniowie z radością pożegnają szkolne ławki na całe dwa tygodnie. Przed nami okres ferii zimowych, z których w pierwszej kolejności ucieszą się dzieci i młodzież z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

A tak prezentuje się „feriowa” mapa Polski na ten rok.

mapa ferie
źródło: edubaza.pl

Oczywiście dzieciaki doskonale wiedzą, kiedy zaczyna się wolny czas, nie zawsze wiedzą jednak jak go sobie zorganizować, szczególnie, że nie wszyscy rodzice mogą pozwolić sobie na wyjazd w tym okresie (ograniczenia finansowe, zawodowe itp.). Na szczęście ferie w domu nie muszą wcale być nudne.

Przede wszystkim warto zainteresować się ofertą tzw. półkolonii organizowanych przez szkoły, prywatne firmy, domy kultury, biblioteki itp. Dzieci mają tu zapewnioną opiekę (w tym wyżywienie) przez większość dnia, a także zabawy, gry na powietrzu, na sali gimnastycznej. Informacje na ten temat można znaleźć w internecie, np. na stronach urzędów miasta.

zabawa w grupie
Półkolonie to zajęcia na świeżym powietrzu

 

zajęcia
W trakcie półkolonii dzieci uczestniczą w ciekawych zajęciach

 

Zabawy na świeżym powietrzu to świetny pomysł na wspólny czas dzieci i rodziców. Razem można także wybrać się do kina, teatru, na ciekawe wystawy. To również czas na rozrywki takie jak kręgle, zajęcia sportowe (basen, tenis, fitness klub). Można także zainteresować pociechę warsztatami plastycznymi, muzycznymi, teatralnymi itp.

bałwan
Wspólne lepienie bałwana to zimowa tradycja

 

na śniegu
Rodzinne zabawy na śniegu

 

w kinie
Rodzinna wyprawa do kina to sprawdzony pomysł

 

Pogoda nie sprzyja? Ferie w domu to okazja do odkurzenia „oldskulowych” rozrywek takich jak warcaby, szachy, chińczyk czy wciąż popularne Scrabble albo Monopoly. To czas na lekturę, dobry film albo… wspólne kulinarne przygody.

gry
Stare dobre gry – idealne na zimowe ferie w domu

 

 

Zdjęcia: shutterstock, edubaza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.