Erasmus – jak się dostać i gdzie zamieszkać?

Program Erasmus pozwala studiować w międzynarodowym środowisku

Studia to jeden z najwspanialszych okresów w życiu młodego człowieka. Jest to czas, który należy właściwie wykorzystać nie tylko na naukę i zdobywanie cennych umiejętności – co, oczywiście, w studiach jest najistotniejsze – ale również na poznawanie i zwiedzanie świata oraz zawieranie nowych znajomości. Takie możliwości daje program Erasmus, który jest najpopularniejszym w Europie programem wymiany studentów z różnych krajów.

Erasmus – wymagania

Erasmus jak się dostać – taką frazę wpisują pewne w wyszukiwarkę zainteresowani tym słynnym już projektem studenci. Dlatego śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, że Erasmus przeznaczony jest dla studentów i pracowników naukowych tylko tych uczelni, które posiadają ważną Kartę Uczelni Erasmusa. Nasze rodzime uczelnie mogą wysyłać żaków do wszystkich uczelni krajów, które uczestniczą w programie, i przyjmować studentów z tych państw. Z uczelniami, które organizują wymiany studentów muszą być podpisane umowy dwustronne.

Wymagania jakie musi spełniać student to przede wszystkim dobre wyniki w nauce oraz znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia na uczelni docelowej. Uczelnie mają prawo określić szczegółowe wymagania wobec uczestników wymiany. Te warunki nie mogą być sprzeczne z ogólnymi zasadami Programu Erasmus i muszą być podane do ogólnej wiadomości.

Minimalny okres wymiany to trzy miesiące, a maksymalny, wraz z ewentualną praktyką, to jeden rok akademicki. Każdy ze studentów uczestniczących w programie otrzymuje skromne stypendium ułatwiające utrzymanie się na wyjeździe. Uczelnia przyjmująca żaków uczestniczących w wymianie nie prawa pobierać od nich opłat. Więcej o historii, istocie i zasadach Programu Erasmus dowiemy się z tego wpisu: https://www.basecampstudent.com/pl/tipy/-artykul/erasmus-czym-jest-i-co-warto-o-nim-wiedziec/.

Erasmus w Poczdamie – gdzie zamieszkać?

Jednym z najchętniej wybieranych przez studentów Erasmusa państw są nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. Bardzo popularnym studenckim, niemieckim miastem jest Poczdam, gdzie znajdują się aż trzy państwowe uczelnie, które chętnie współpracują z naszymi polskimi. Poczdam Niemcy, to miejsce z akademickimi tradycjami, otwarte na studentów zagranicznych, oferujące mnóstwo atrakcji dla żądnych wiedzy i przygód młodych ludzi. Postdam (bo tak brzmi niemiecka nazwa tego miasta) sprzyja studentom zarówno dużą możliwością wyboru ciekawych kierunków studiów, jak i infrastrukturą.

Akademik na programie Erasmus powinien zapewniać prywatność

Decydując się na studia lub wymianę w ramach Erasmusa, warto wybrać wygodne i dobrze wyposażone lokum. Polecamy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakim są znane również w Polsce prywatne akademiki Base Camp Student. Akademiki Base Camp zapewniają zarówno prywatność, komfortowe warunki do nauki, jak i oferują możliwość studenckiej integracji. Akademiki umiejscowione są w pobliżu uczelni, co jest niezwykle ważne dla zagranicznych studentów nieznających dobrze topografii miasta.

Zapoznaj się z ofertą akademików Base Camp nie tylko w Poczdamie, ale innych europejskich miastach >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.