Ekspres do kawy – czy warto go kupić?

kawa z ekspresu

Urządzenie, jakim jest ekspres do kawy używane kiedyś jedynie w lokalach gastronomicznych serwujących nam ten pyszny napój, dzisiaj obecne jest w większości domostw. Czy rzeczywiście warto po nie sięgnąć, a kiedy jest to absolutnie zbędny wydatek.

Ekspres do kawy – zalety jego posiadania

Kapsułkowe, ciśnieniowe czy przelewowe automaty do kawy coraz częściej stają się swego rodzaju standardowym wyposażeniem nowoczesnych kuchni. Te o bardziej nowoczesnej stylistyce nierzadko stawiane są na honorowym miejscu w jadalni, a nawet salonie. Jakie są zalety posiadania tego typu urządzenia?

Pyszna kawa w wielu odsłonach

Nawet najprostszy model ekspresu do kawy posiada co najmniej kilka różnych programów. Tym sposobem każdorazowo możemy skosztować naszej ulubionej kawy w innej wersji lub zaskoczyć jej niepowtarzalnym smakiem naszych gości. Bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia potrafią prócz kawy zrobić dla nas na przykład pyszną gorącą czekoladę lub smaczne kakao.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Ekspres do kawy oznacza też sporą oszczędność czasu, a przy tym jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy, że wsypiemy do niego kawę bądź umieścimy kapsułkę, nalejemy wody (oraz mleka), a automat zajmie się całą resztą. Dzięki temu nigdy nie wyjdziemy z domu bez filiżanki ulubionego napoju. Ponadto jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie zwłaszcza dla prawdziwych smakoszy oraz większych gospodarstw domowych. Mając pod ręką własny automat, nie musimy wydawać też wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup naszego ulubionego napoju. Jednorazowo jest on w stanie wyprodukować dla nas tyle kawy, że możemy ją spokojnie zabrać ze sobą w termosie czy kubku termicznym.

Gwarancja świeżości i idealnej mocy

Najczęściej do automatów wykorzystujemy kawę w ziarnach, która jest mielona przez nasze urządzenie. Tym sposobem zyskujemy gwarancję zawsze świeżego napoju o ulubionym smaku i idealnej mocy.

Nowoczesna i funkcjonalna ozdoba kuchni czy jadalni

Ekspresy do kawy potrafią przybrać niekiedy oryginalny wygląd, niespotykaną barwę czy zostać wyposażone w atrakcyjne wizualnie ozdobniki. Tym samym takie urządzenie o nowoczesnej stylistyce może posłużyć, jako ciekawa dekoracja o użytecznym charakterze.

Zamiast podsumowania, czyli kiedy zakup urządzenia się nie opłaca?

Chociaż ekspresy do kawy stają się coraz popularniejsze, nie każdy powinien się decydować na jego zakup. Z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które piją tylko jeden konkretny rodzaj kawy, a jedyne dodatki, jakie stosują to kropla mleka czy cynamon. Zakup ekspresu nie opłaca się też w przypadku jednoosobowego gospodarstwa, gdzie na dodatek rzadko bywają jacyś goście. Ekspres do kawy nie sprawdzi się też w naprawdę małym pomieszczeniu, ponieważ nawet najprostszy model wymaga jednak wygospodarowania dodatkowej przestrzeni, by można było z niego wygodnie korzystać. Mimo iż nie jest to urządzenie wymagające, to należy pamiętać o jego systematycznym czyszczeniu i generalnym utrzymywaniu go w czystości. Jeśli nie jest to naszą najmocniejszą stroną, to także nie powinnyśmy go nabywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.