Dzień Ojca – jak mile zaskoczyć Tatę

Końcówka maja należy zawsze do mam, celebrujemy Dzień Matki. Początek czerwca to frajda dla dzieciaków, tych małych i dużych (Dzień Dziecka). Pod koniec pierwszego letniego miesiąca swoje święto mają tatusiowe, 23 czerwca obchodzimy bowiem Dzień Ojca.

Pamiętaj o święcie taty

Zdecydowanie lepiej znane i nagłośnione w mediach jest święto mam, dlatego warto już teraz zastanowić się jak sprawić frajdę tatusiom. Tym świeżo upieczonym rozkochanym w swoich kilkuletnich pociechach oraz tym, którzy mają już całkiem duże latorośle…

Pamięć o święcie taty i prezent dla niego to wyraz szacunku, miłości, wdzięczności. Wcale nie musi być to super kosztowny gadżet, liczą się dobre, szczere chęci, pomysł, zaangażowanie i oczywiście znajomość pasji, marzeń oraz zainteresowań taty. W przypadku najmłodszych nieodzowna jest pomoc mamy.

tata
Dzień Taty i dla Taty

 

Prezent nie musi być bardzo drogi

Nie zawsze prezent musi pociągać za sobą wielkie wydatki. Na pewno każdy tata ucieszy się z personalizowanego gadżetu. Modne i popularne są koszulki, kubki, breloki i różne akcesoria z zabawnymi okolicznościowymi napisami (np. Super Tata, mój tata jest najlepszy itp.) oraz personalizowane (z imieniem, zdjęciem). Warto znać pasje i hobby taty, wtedy można wręczyć mu np. sportowy gadżet, ciekawą grę strategiczną, książkę ulubionego autora lub płytę z muzyką, którą lubi. Warto połączyć prezent z czasem, który spędzimy z tatą, w tym kontekście sprawdzą się podarunki, takie jak zaproszenie na dobre jedzenie, do kina, na koncert itp.).

dzień taty
Pamiętajmy o święcie Taty!

 

Niezapomniany prezent

Kiedy budżet nie jest bardzo ograniczony, a tata ma ułańską fantazję, można zafundować prezent – przeżycie. To ostatnio prawdziwy podarunkowy hit. Jeśli chodzi o pomysły na prezent dla taty sprawdzą się np.:

  • przejażdżka quadem, wyścigowym albo terenowym autem,
  • gra w paintball,
  • lot widokowy,
  • wizyta na strzelnicy,

Nieco mniej… zwariowanego tatę ucieszy np.

  • ciekawy kurs (np. sommelierski),
  • nauka gry w golfa,
  • męskie spa.

 

syn i ojciec
Spędź czas z Tatą

 

Prezenty od najmłodszych

W przypadku naprawdę świeżo upieczonego taty wzruszające i miłe będzie ubranie dzidziusia w śpioszki z napisem okolicznościowym (np. Córeczka Tatusia, albo Kocham Tatę). Nieco starsze pociechy mogą wykonać laurkę albo inny własnoręczny prezent. Na pewno każdy tatuś ucieszy się z deseru, kolacji czy śniadania przygotowanego i podanego małymi rączkami (oczywiście z pomocą mamy). Jeśli do tego otrzyma też wierszyk wyrecytowany przez małą córeczkę albo synka – wzruszenie gwarantowane.

córka
Prezenty o d dzieci zawsze cieszą i wzruszają

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.