Domowy rytuał piękna – pielęgnacja twarzy

Wizyta w dobrym salonie kosmetycznym czy SPA na pewno przyda się każdej kobiecie. Warto jednak wiedzieć, że każdego dnia, na własną rękę również możemy efektywnie dbać o cerę. Wystarczy zastosować kilka istotnych zasad, etapów pielęgnacji twarzy. Wprowadzić codzienny, bardzo przyjemny rytuał piękna…

Dbaj systematycznie i na każdym etapie

Aby pielęgnacja twarzy przynosiła zamierzone rezultaty musi być przeprowadzana systematycznie, przy zastosowaniu odpowiednio dobranych kosmetyków i metod oraz obejmować pewne etapy, zabiegi. Najistotniejsze z nich to:

  • oczyszczanie
  • złuszczanie
  • nawilżanie
  • zastosowanie odpowiedniego kosmetyku
  • rozpieszczanie skóry

 

twarz
Oczyszczanie to podstawa

 

peeling
Nie zapomnij i złuszczaniu – zastosuj odpowiedni peeling

 

Oczyszczanie to podstawa

Chodzi tu przede wszystkim o codzienny zabieg, który ma wpływ zarówno na wygląd i stan skóry, jak również na efektywność wszystkich późniejszych działań i zastosowanych kosmetyków. Niezbędnym etapem jest tu demakijaż, należy dokładnie usunąć wszystkie nałożone „upiększacze”. Stosujemy oczywiście kosmetyki delikatne, nie wysuszające skóry, bez parabenów, SLS itp. Dobrym produktem jest płyn micelarny, warto sięgać po łagodne żele i pianki myjące i dopasowany do potrzeb cery tonik. Mówiąc o oczyszczaniu nie można pominąć złuszczania, które ma na celu usunięcie mikrozanieczyszczeń i odblokowanie porów. W tym celu stosuje się odpowiedni peeling dobrany do specyfiki cery. Przy cerze tłustej i mieszanej można pozwolić się na delikatny produkt mikrozłuszczający. Skóra wrażliwa i sucha polubi peeling enzymatyczny, który jej na pewno nie podrażni. Złuszczanie zaleca się wykonywać 1-2 razy w tygodniu, dzięki temu cera będzie oczyszczona, gotowa na kolejne zabiegi.

masaż
Zabieg w salonie kosmetycznym, kojący masaż

 

spa
Domowe SPA i odpowiednie kosmetyki

 

Nawilżaj, pielęgnuj, rozpieszczaj

Niezależnie od  rodzaju cery nawilżanie jest nieodzownym elementem pielęgnacji twarzy. Oczywiście inny krem nawilżający zastosujemy w przypadku skóry suchej czy alergicznej, a inny dla cery tłustej. Do wyboru mamy przecież lekkie kremy, serum czy intensywnie działające, bogate kremy nawilżająco – odżywcze. Zawsze zwracamy uwagę na skład kremu (np. zawartość cennych antyoksydantów, witamin, kwasów itp.), ale także na jakość wody będącej bazą kremów nawilżających. Pamiętajmy też o tym, że nasza cera zasługuje na specjalne „bonusy”. Rozpieszczamy ją nie tylko podczas wizyty w SPA czy u kosmetyczki. W domowym zaciszu również możemy zaaplikować jej odżywczą, regenerującą, nawilżającą czy upiększającą maseczkę. Warto także wykonać masaż aplikując jednocześnie odpowiednio dopasowany krem.

Zdjęcia: shutterstock, pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.