Dobry wybór – ekspres do kawy na kapsułki

Podobno kawę pija 90% dorosłych Polaków, na statystyczną „głowę” przypada ok. 95 litrów aromatycznego napoju, czyli się średnio 3 kg kawy rocznie, a to plasuje nas na 11 miejscu na świecie. Warto wiedzieć, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat spożycie kawy w Polsce wzrosło o ponad 80%! Pijemy kawy parzone, rozpuszczalne, ale coraz częściej sięgamy po dobra kawę z ekspresu również w domowych pieleszach. Moim pomysłem na domową kafejkę jest ekspres do kawy na kapsułki. Dlaczego? Już wyjaśniam:)

Jaki ekspres wybrać…?

Dość długo nosiłam się z zamiarem zakupu ekspresu na użytek domowy. Argumentem za, najważniejszym i niepodważalnym, jest oczywiście smak, aromat i jakość kawy zaparzanej w ekspresie. Na drodze do sukcesu, czyli zakupu, stał oczywiście bogaty wybór, różnorodność modeli, rozwiązań, technologicznych oraz szeroki wachlarz cen. I tak np. ekspres do kawy na kapsułki jest wygodny, świetnie się prezentuje, nie kosztuje wiele, ale za to trzeba więcej zainwestować w kawę. Z kolei dobrej jakości urządzenia na kawę w ziarnach albo mieloną wiążą się ze zdecydowanie większym wydatkiem. Proces decyzyjny trwał dość długo, w efekcie rozmyślań, analiz i porównań w domu pojawił się wreszcie efektowny i praktyczny sprzęt wykorzystujący poręczne kapsułki.

kawa
Mój wybór to dobra kawa z ekspresu

 

Ulubiona kawa w 30 sekund!

Jeśli chodzi o wybór marki nie miałam większych problemów – postawiłam na kompaktowy ekspres Krups w wersji z kapsułkami, czyli na Dolce Gusto – połączenie wiedzy i doświadczenia Krups z aromatycznymi kawami Nescafe. Pozornie niewielkie ekspresy do kawy na kapsułki z logo Dolce Gusto (https://www.dolce-gusto.pl/machines) mają naprawdę niezłe parametry, w tym np. słynne „bary” odpowiedzialne za lekkość, aromat i kultową piankę (15 barów zapewnia np. wybrany przez nas model MiniMe). Prostą obsługę i ergonomię ekspresu doceniam szczególnie rano, kiedy w kilka chwil mogę przygotować ulubioną kawę – espresso dla męża i delikatną latte dla mnie. Pobudzający napar jest gotowy w ciągu 30 sekund, ma idealną temperaturę i smak. Mały i stylowy ekspres sprawdza się także, kiedy mamy gości, mogą wybierać i przebierać jak w klimatycznej kafejce, a to za sprawą bardzo bogatej oferty kapsułek do ekspresów Krups Dolce Gusto.

minime
Postawiłam na wszechstronny ekspres na kapsułki

 

Kawiarnia w kapsułce

Dzięki gotowym kompozycjom nie muszę martwić się o znajomość receptury na macchiato, americano, lungo, cafe au’lait czy prawdziwe cappuccino. Wybieram kapsułkę, umieszczam w ekspresie i ustawiam – kawa na gorąco czy na zimno. Trzeba bowiem wiedzieć, że mały i designerski ekspres do kawy na kapsułki przygotuje również zimne napoje, pyszną czekoladę, kawę bezkofeinową albo herbaty. Zapewne pojawią się sceptyczne głowy dotyczące cen kapsułek… no cóż – za jakość zawsze trzeba zapłacić. Poza tym nie ukrywam, że z reguły robię naprawdę udane zakupy dzięki korzystnym promocjom, których nie brakuje w sklepie online.

kawy
Wybieram z szerokiej palety kaw

 

Zdjęcia: dolce-gusto.pl, pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.