Dobry pomysł na Dzień Dziecka

Już wkrótce Dzień Dziecka, wielu rodziców zachodzi w głowę jak sprawić swoim małym, nieco większym i nastoletnim pociechom jak najlepszy prezent. Niekoniecznie musi być to kosztowna, reklamowana zabawka albo nowa gra komputerowa. Dobrym pomysłem jest atrakcyjnie i wspólnie spędzony czas na dobrej zabawie, która może też uczyć i rozwijać.

Dla tych, którzy cenią sobie ruch i aktywność, doskonałym wyborem może być wyprawa do jednego z Aquaparków, których mamy w Polsce wiele. Na przykład w Redzie – najnowocześniejszy obiekt z ogromnym basenem, imponującymi zjeżdżalniami i… rekinami. Na południu kusi krakowski Park Wodny z nurtem rwącej rzeki, a w centrum łódzka Fala w kształcie piramidy.

basen
Przygoda w aquaparku

 

Małe mieszczuchy przeżyją nie lada przygodę w jednej zagród edukacyjnych, gdzie bezpośrednio doświadczą życia w gospodarstwie wiejskim, nauczą się wielu prac gospodarskich i rolniczych. To świetna okazja do poznania zwierząt wiejskich, prac domowych i w polu itp.

dziecko i kury
Dzień dziecka na wsi

 

Nauka w zupełnie innym stylu czeka w Planetarium, jednym z najbardziej znanych jest np. centrum Nauki Keplera z Planetarium Wenus i Centrum Przyrodniczym (w Zielonej Górze). Wszyscy znamy również Centrum Kopernik w Warszawie czy też łódzkie EC1, w którym zaplanowano nawet nową bajkę dla najmłodszych o Andromedzie i Perseuszu.

ec1
Planetarium EC1

 

Smakowite warsztaty dla rodziców i dzieci np. zrób sobie słodycze czy też warsztaty czekoladowe to pyszny pomysł na prezent na dzień dziecka. Obejmuje na ogół pokazy oraz możliwość tworzenia własnych rarytasów i degustację.

cukierki
Cukierki własnej roboty na dzień dziecka

 

czekolada
…albo czekoladowe warsztaty

 

Starsze pociechy warto zabrać do jednego z escape rooms. To bardzo modna ostatnio forma rozrywki dla starszych nastolatków i dorosłych. Polega na wydostaniu się w określonym czasie z któregoś z tematycznych pokojów. Aby się to udało trzeba rozwiązywać kolejne zagadki.

escape
Przygoda w Escape Room

Zdjęcia: shutterstock, planetarium ec1.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.