Dlaczego wybieram Inovox na gardło

Podobno liczby nie kłamią, nic dziwnego zatem, że metody leczenia gardła są dla nas tak istotne oraz interesujące. Badania konsumenckie TNS z 2014r. wykazały, że rocznie odnotowuje się ok. 64 mln zachorowań na gardło, a blisko 16 mln osób szuka skutecznych środków w aptekach. Statystycznie chorujemy na gardło 4 razy w roku, przy czym najczęściej są to dolegliwości wywołane przez wirusy. Najpopularniejszym i bardzo skutecznym środkiem są odpowiednie tabletki (np. Inovox na gardło). Warto wybrać takie, które leczą i działają znieczulająco – ból garda może być naprawdę uciążliwy, intensywny, trudno wtedy mówić, jeść, a nawet przełykać ślinę.

A wszystko przez wirusy…
Z punktu widzenia pacjenta bardzo ważna jest świadomość, że za ból gardła na ogół odpowiedziane są wirusy. Na stronie producenta skutecznych tabletek Inovox na gardło czytamy m.in., że u dorosłych 90-95% przypadków zapalenia gardła i migdałków jest spowodowanych przez wirusy (rinowirusy i koronawirusy.), bakterie są przyczyną ok. 5-10% infekcji. Natomiast u dzieci w wieku 5-15 lat infekcje bakteryjne stanowią 15-30% przypadków. Oznacza to, że większość chorych nie powinna leczyć się antybiotykami, które nie pomagają w zwalczaniu infekcji wirusowych. Ból gardła leczy się zatem środkami o działaniu miejscowym, a ich wybór jest uzależniony od rodzaju, intensywności oraz przebiegu infekcji.

chory
Większość infekcji gardła wywołują wirusy

 

Co stosujemy na ból gardła
W przypadku lekkich dolegliwości, podrażnienia gardła można sięgnąć śmiało po leki ziołowe, oparte na wyciągach roślinnych. Doskonale sprawdzają się tabletki z tymiankiem, podbiałem, porostem islandzkim, pomaga także propolis, miód, cytryna, pędy sosny, czarny bez. Nie zawsze jednak łagodne, naturalne leki wystarczą, na silniejszy ból potrzebny będzie „poważniejszy arsenał”, najlepiej tabletki do ssania, które łączą w sobie działanie:
• miejscowo znieczulające – na błonę śluzową gardła (np. lidokaina),
• antyseptyczne czyli przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze (np. alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol).
Takie pastylki do ssania to środek, który zwalcza przyczynę, ale także uśmierza często bardzo intensywny ból gardła.

ból gardła
Ból gardła może być naprawdę intensywny

 

Dlaczego warto wybrać Inovox na gardło
Do takich nowoczesnych środków należą pastylki do ssania Inovox na gardło, które dostępne są w trzech opcjach:
• INOVOX EXPRESS smak pomarańczowy,
• INOVOX EXPRESS smak miętowy,
• INOVOX EXPRESS smak miodowo – cytrynowy.
Pacjenci, którym dokucza silny ból gardła docenią na pewno fakt, że już po 3 minutach uwalniają się substancje uśmierzające ból oraz antyseptyczne, odkażające gardło i jamę ustną. Oczywiście proces leczenia trwa dłużej (kilka dni), pamiętajmy jednak, że ból utrzymujący się albo nasilający to sygnał, iż trzeba skonsultować się z lekarzem. Może być to oznaka rozwijającej się infekcji bakteryjnej, którą leczy się antybiotykiem.

inovox miod cytryna
Inovox Express smak miodowo – cytrynowy
miętowy
Inovox Express smak miętowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pomarańczowy
Inovox smak pomarańczowy

 

Zdjęcia:  inovox.pl, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.