Dlaczego wybieram Buscopan?

Moja troska o zdrowie to m.in. zdrowa i zbilansowana dieta. Zaletą takiego sposobu odżywiania jest dobre samopoczucie, szczupła sylwetka, niezła kondycja i brak dolegliwości gastrycznych. Co nie oznacza, że jestem zupełnie wolna od sporadycznych dolegliwości bólowych, a w domowej apteczce nie potrzebujemy leków przeciwbólowych czy rozkurczowych. Szczególnie, że mojemu mężowi zdarzają się czasem żywieniowe grzeszki okupione gorszym samopoczuciem i innymi dolegliwościami.

jedzenie
Unikam takich sytuacji

Na bóle brzucha – Buscopan

ból
Moim problemem bywają bóle miesiączkowe

Staram się również, aby zawartość naszej apteczki także była jak najlepszej jakości, bezpieczna i sprawdzona. Na liście stałych elementów w domowej apteczce zawsze umieszczam lek rozkurczowy. Jak wiadomo praktycznie każdy zna bóle brzucha. W moim przypadku są to najczęściej bóle menstruacyjne, natomiast mój mąż do apteczki sięga najczęściej po świątecznym czy imieninowym biesiadowaniu.
Jak widać skuteczny lek rozkurczowy może mieść dość szerokie spektrum działania. W naszej apteczce jest to praktycznie zawsze Buscopan. Zgodnie z ulotką jest to środek spazmolityczny, który jest skuteczny w przypadku dolegliwości związanych z dyspepsją (niestrawnością), kolką wątrobową i nerkową, bólami miesiączkowymi i zespołem jelita drażliwego. W przypadku takich właśnie objawów zdecydowanie lepiej sprawdza się lek rozkurczowy. W przeciwieństwie do tabletek przeciwbólowych działa na przyczynę bólu, czyli łagodzi bolesny skurcz mięśni przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz skurcze w obrębie układu moczowo – płciowego.

Dlaczego właśnie Buscopan?

buscopan
Nasz wybór to Buscopan

Przede wszystkim wiem, że jest to lek sprawdzony, bezpieczny. Warto wiedzieć, że wprowadzono go do sprzedaży już w latach 50-tych XX wieku. A zatem mamy tu do czynienia z produktem polecanym i zażywanym przez kolejne pokolenia. Ponadto jest to lek oparty o metody i sposoby znane od stuleci. Składnikiem aktywnym jest bowiem butylobromek hioscyny, pozyskiwany z rośliny Datura ( z rodziny Duboisia) znanej i cenionej w medycynie hinduskiej. Dziś jest to oczywiście specjalna, starannie monitorowana hodowla tej rośliny i dokładna selekcja w celu pozyskania substancji czynnej.
Co ważne buscopan jest lekiem, który można podawać również dzieciom powyżej 6 roku życia.

zdjęcia: nabolbrzucha.pl, Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.