Dlaczego fotografia rodzinna jest tak wyjątkowa

para

Dobre zdjęcia mają wywołać emocje. Czasem będzie to chęć posiadania / zakupu, przy fotografiach reklamowych, produktowych. Innym razem umiejętne zatrzymanie w kadrze buduje wrażenie prestiżu, wzbudza zaufanie (np. przy zdjęciach korporacyjnych). Bardzo duży bagaż emocjonalny niesie fotografia rodzinna. Dobre zdjęcia tej kategorii powinny wręcz pokazywać emocje, relacje, uczucia, zarówno podczas zabawy, jak i ważnych wydarzeń.

Sformułowanie fotografia rodzinna jest bardzo szerokie. Obejmuje przecież ogromny wachlarz niezwykłych kadrów – od reportaży i sesji ślubnych, przez całe spektrum zdjęć wykonywanych dzieciom aż po fotografowanie ważnych wydarzeń rodzinnych.

rodzina
Radość, szczęście… wspaniała pamiątka

 

Dzieci – wyjątkowi modele….

Ze szczególnym rozrzewnieniem, wzruszeniem, ale i radością ogląda się zdjęcia dzieci. Takie sesje, choć wdzięczne i urocze, nie są najłatwiejsze. Wiadomo – trudno czasem okiełznać dziecięcy temperament, a namówienie niemowlęcia do pozowania jest wręcz niemożliwe. Dobrym pomysłem jest fotografowanie  maluchów w „środowisku naturalnym”, czyli podczas zabawy, w otoczeniu w którym czują się dobrze. Dlatego świetnie udają się np. zdjęcia w salach zabaw, na basenie albo wśród gier i zabawek.

dzieci
Piękny kadr, wyjątkowi modele

 

basen
Udane ujęcia podczas dobrej zabawy

 

Niebanalne ujęcia rodzinne

Reportaże i sesje okolicznościowe to kolejna najpopularniejsza tematyka, jeśli chodzi o fotografię rodzinną. Śluby, chrzciny, komunie, rocznice itp. – takie chwile chcemy utrwalić na zdjęciach. Dziś nie wystarczy jednak „pstrykniecie” wielu pamiątkowych ujęć. Liczy się pomysł, kreatywność, oryginalne podejście, które powinno współgrać z charakterami – imprezy i bohaterów.

panna młoda
Oryginalne zdjęcia ślubne

 

chrzest
Takie chwile trzeba utrwalić

 

Doskonały przykład niebanalnych, wyjątkowych fotografii rodzinnych można znaleźć np. tutaj – http://flash-group.pl/blog/fotografia-rodzinna/

kobieta
Fot: flash-group.pl/blog/

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, flash-group.pl/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.