Dekolt – zdziała cuda dla wymarzonej sylwetki

Wybierając fason sukienki, bluzki czy topu staramy się uzyskać wymarzoną, pożądaną sylwetkę. Czasem wyszczuplić, coś zatuszować, to i owo wyeksponować. Warto wiedzieć, że jednym z kluczowych elementow, na który należy zawracać uwagę jest dekolt. Co ciekawe swoisty brak materiału w określonym kształcie może bardzo pomóc (albo zaszkodzić) sylwetce…

Dekolt i wymarzona sylwetka

Dopasowując dekolt należy zwracać uwagę na linię ramion, owal twarzy, szyję, a także na wielkość biustu. Generalnie głębokie dekolty lepiej prezentują się przy większym biuście, zaś wysokie – przy małych piersiach. Ale to ogólna zasada, a dekolt może mieć naprawdę wiele kształtów.

Rodzaje dekoltów

Dekolt w kształcę litery V to głębokie i dość wąskie wycięcie, które eksponuje biust. Najlepiej prezentuje się na kobietach, które posiadają większy biust, szerokie ramiona. Wysmukla górną część ciała, ostre, pionowe linie dodają jej lekkości.

dekolt v
Seksowny, kobiecy dekolt V

Dekolt zabudowany to wbrew pozorom wyzwanie i tak naprawdę dobrze prezentują się w nim tylko drobne kobiety o wąskich ramionach, długich szyjach, smukłej sylwetce i niewielkim biuście. W przypadku innych, mocniejszych, pełnych kształtów skróci optycznie szyję, poszerzy linię ramion i powiększy biust, co sprawi, że sylwetka będzie wydawać się ciężka i masywna.

Dekolt w kształcie serca pięknie zaprezentuje idealną linię ramion, optycznie wydłuży nieco za krótką szyję. Dekolt serce eksponuje i lekko powiększa wizualnie biust.

serce
Dekolt w kształcie serca eksponuje biust

 

Asymetryczny dekolt na jedno ramię jeden z „demokratycznych” dekoltów, w którym dobrze prezentują się smukłe ramiona i mniejszy biust, ale także nieco pełniejsze kształty. Asymetria dodaje bowiem sylwetce lekkości. W przypadku większego biustu konieczny będzie odpowiednio dobrany biustonosz.

Dekolt okrągły (podkoszulkowy) – jeden z najpopularniejszych fasonów, co nie oznacza wcale, że pasuje do każdej sylwetki. Przy bardzo dużym biuście i mocnej budowie ciała wizualnie doda kilogramów. Natomiast pasuje kobietom o mniejszych piersiach i krótkiej szyi.

sukienka
Klasyczny dekolt okrągły

 

Dekolt karo (kwadratowy) to kolejny klasyk. Doskonała oprawa dla ładnego, jędrnego biustu i smukłych ramion. Odradza się sukienki z dekoltem karo paniom o szerokich ramionach i muskularnej sylwetce, ponieważ dodatkowo poszerzy i doda masywności.

Dekolt hiszpański z odkrytymi ramionami– fason carmen jest wyjątkowo kobiecy i lekki, pięknie eksponuje szczupłe ramiona i obojczyki, nadaje sylwetce kobiece proporcje, podkreśla szczupłą talię i krągłe biodra. Dla kobiet z dużym biustem taki dekolt może być trudny, z uwagi na to, że niezbędny jest dobrze podtrzymujący biustonosz z ozdobnymi ramiączkami albo bez.

carmen
Zmysłowo odsłonięte ramione

Dekolt łódka – najbardziej poszerza ramiona, zalecany dla wyższych pań o długiej szyi, niewielkim biuście. Dobrze równoważy zbyt szerokie biodra. Panie o szerszych ramionach mogą nosić łódkę asymetrycznie – bluzkę albo sukienkę zsuniętą na jedno ramię.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.