Częste oddawanie moczu – jak radzić sobie z zapaleniem pęcherza

Są takie dolegliwości, które mogą skutecznie ograniczać normalne funkcjonowanie oraz aktywność towarzyską. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o poważne choroby, które wpływają na mobilność, unieruchamiają w szpitalnym czy domowym łóżku. Jak się okazuje schorzenia pęcherza, którym towarzyszą uciążliwe objawy (częste oddawanie moczu, pieczenie itp.) to dla wielu kobiet poważna bariera w codziennym życiu.

Kobiety chorują częściej
Oczywiście zapalenie pęcherza nie jest tylko i wyłącznie kobiecą przypadłością, niemniej jednak to właśnie płeć piękniejsza jest niemal 10-krotnie bardziej narażona na tego typu infekcje. Dlaczego? Odpowiedzią jest budowa anatomiczna kobiecej cewki moczowej, która o jest wiele krótsza niż analogiczny narząd u mężczyzn. Tym samym bakterie E.coli, odpowiedzialne za większość stanów zapalnych pęcherza, mają zdecydowanie krótszą drogę w przypadku kobiet. Statystyki mówią, iż ok. 95% infekcji ma podłoże bakteryjne. Zachorowaniu sprzyja również nieodpowiednia higiena, przechłodzenie i przewianie. Kobiety aktywne seksualnie muszą brać pod uwagę zwiększone ryzyko związane ze stosowaniem mechanicznej antykoncepcji (np. spirala) oraz uprawianiem seksu.

w klubie
Zapalenie pęcherza – częściej dotyczy kobiet

 

Dlaczego zapalenie pęcherza ma negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie?
Odpowiedź na to pytanie zna każda kobieta, która przeszła tego typu infekcję. Wystarczy wymienić objawy takie jak:
• ból lub pieczenie podczas oddawania moczu,
• częste oddawanie moczu,
• oddawanie moczu w nocy,
• bóle w dole brzucha,
• zmieniony zapach moczu.
Trudno sobie wyobrazić wypad do klubu, na wycieczkę, pogaduszki z koleżankami, imprezę czy na basen, jeśli niemalże co chwila trzeba biec do toalety. Zapewne pierwsze wyjście do łazienki nie zwróci uwagi, ale drugie, trzecie i każde kolejne może być krępujące, szczególnie dla osoby chorej.

na basenie
Zapalenie pęcherza może ograniczać aktywność życiową

 

Zapalenie pęcherza? Sięgnij po skuteczny lek
Niestety zapalenie pęcherza należy do tych dolegliwości, które zdarzają się bardzo często, statystycznie nawet raz do roku w przypadku kobiet. Jednocześnie jest to problem, który wiele pań ukrywa, cierpią w milczeniu i odosobnieniu, izolują się towarzysko. Tymczasem można sobie pomóc na własną rękę, o ile oczywiście stan zapalny nie jest poważny, a objawy bardzo uciążliwe (np. nie towarzyszy im gorączka). Rozwiązaniem są preparaty na bazie furaginum. A zatem, kiedy częste oddawanie moczu i pieczenie staje się faktem warto sięgnąć np. po neoFuraginę. Kuracja lekiem powinna trwać ok 7-8 dni i jest to bardzo istotne, ponieważ wiele kobiet odstawia lek po ustąpieniu objawów, czyli nawet drugiego dnia.

neofuragina
neoFuragina – skuteczny lek na zapalenie pęcherza

 

Zapobiegamy zamiast leczyć
Warto również pamiętać o profilaktyce, która pozwoli ustrzec się przed zapaleniem pęcherza i oszczędzić sobie przykrych objawów (jak częste oddawanie moczu, ból czy pieczenie).
• Nie przetrzymujemy moczu, ponieważ sprzyja to infekcjom,
• Należy dużo pić, bo częstsze oddawanie moczu przyspiesza wypłukiwanie bakterii.
• Dostarczamy organizmowi witaminę C, np. pijąc wodę z sokiem z cytryny lub z żurawiny.
• Odpowiednia higiena – należy podmywać się zawsze w kierunku odbytu – nigdy odwrotnie!
• Wybieramy lekką, „oddychającą” bieliznę.
• Starannie dobieramy środki antykoncepcyjne.
• Unikamy wychłodzenia i przewiania- zmniejsza odporność na bakterie.

Zdjęcia: neofuragina.pl, shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.