Co z tym angielskim – ranking i opinie Speak Up

do you speak

Należę do tego grona szczęściarzy, których rodzice mieli od zawsze świadomość jak ważna jest znajomość języków obcych. A trzeba wiedzieć, że w odległej przeszłości i galaktyce, far far away, nie było to aż tak powszechne i oczywiste jak dzisiaj. Obecnie dzieci uczą się angielskiego już od przedszkola, choć nie ukrywam, że ja i tak „inwestuję” w moją córkę i od 4 roku życia chodzi na dodatkowe zajęcia, które zresztą uwielbia. Jak się okazuje jest to postawa jak najbardziej zgodna z tym, co mówią eksperci – w tym rozsądne opinie Speak Up, szkoły, którą ja osobiście bardzo sobie cenię

młodzież uczy się
Młodzi ludzie coraz lepiej mówią po angielsku

Potwierdzam – jest lepiej
Niedawno trafiłam przypadkiem na artykuł dotyczący znajomości języka angielskiego wśród Polaków, powołujący się właśnie na Speak Up – opinie i ofertę. Muszę powiedzieć, że z zadowoleniem czytałam o poziomie Polaków, jeśli chodzi o znajomość angielskiego. Zresztą sama widzę jak zmieniają się podejście oraz kompetencje w tym zakresie. Od kilku lat uczestniczę w procesach rekrutacji, w których pod uwagę bierze się również znajomość języka, w tym także terminologii branżowej. I naprawdę jest lepiej, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy naprawdę bardzo świadomie i dobrze przygotowani wkraczają na rynek pracy.

Coraz lepiej mówimy po angielsku

angielski w pracy
Angielski jest praktycznie niezbędny na rynku pracy

A zatem co ciekawego wyczytałam we wspomnianym artykule? I jak znajomość angielskiego wygląda w opiniach Speak Up? Najbardziej miarodajny jest wynik rankingu EF EPI (Education First English Proficiency Index) w którym Polska zajęła naprawdę bardzo dobre, wręcz zaszczytne 6 miejsce (awans o 2 „oczka” w odniesieniu do poprzedniej edycji rankingu). Tym samym Polacy wraz ze swoją znajomością angielskiego trafili do najbardziej prestiżowej grupy Very High Proficiency.
Co jeszcze? Jak się okazuje to właśnie Polska odnotowała największy progres w zakresie znajomości angielskiego w latach 2007-2014.
Oczywiście największe zainteresowanie i aktywność w tym zakresie przejawiają młodzi ludzie (18-24 lata), dla których doskonała znajomość angielskiego to swoiste być albo nie być na rynku pracy. Oczywiście w kontekście rozwoju zawodowego, udanej ścieżki kariery oraz awansów. Eksperci Speak Up w swoich opiniach podkreślają, że zdecydowanie rośnie zainteresowanie kursami z zakresu terminologii branżowej, np. Bussines English. Nic dziwnego, skoro według statystyk ponad 90% ankietowanych mówi – tak! bardzo dobra znajomość angielskiego jest niezbędnym warunkiem na rynku pracy.

ef epi
Świetnie wypadamy w rankingu EF EPI

Ja osobiście w 100% potwierdzam zarówno znaczenie swobodnej konwersacji po angielsku, jak i coraz wyższy poziom potencjalnych i obecnych pracowników w tym zakresie. Zresztą sama swojego czasu ukończyłam kurs z zakresu angielski w biznesie w Speak Up, a obecnie w tej szkole uczy się również moja córka. Mam więc nadzieję, że w przyszłości znajdzie się w tej grupie ankietowanych, którzy korzystnie wpływają na pozycję Polski w prestiżowych rankingach, takich jak EF EPI.

Zdjęcia: shutterstock, youtube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.