Co-living – gdy cenisz prywatność, a nie chcesz mieszkać sama

salon co-living

Co-living, to nowość na rynku mieszkaniowym w naszym kraju. Jest to doskonała alternatywa dla kupna mieszkania lub jego kosztownego wynajęcia, zwłaszcza w dużych miastach. Taką formę mieszkania docenią szczególnie młodzi ludzie, rozpoczynający samodzielne życie.

Co-living na czym polega?

Co-living to forma mieszkaniowa, która opiera się na ekonomii współdzielenia. Osoby mieszkające w jednym budynku dzielą ze sobą pewną przestrzeń życiową, posiadając przy tym prywatne mikroapartamenty. Pomysł na wspólne mieszkanie aktywnych zawodowo osób przywędrował z USA i Wielkiej Brytanii. Z roku na rok przybywa deweloperów oferujących co-living, gdyż popyt na tego rodzaju mieszkania jest bardzo duży i stale rośnie. Największym zainteresowaniem cieszą się te budynki, w których wspólna przestrzeń jest ciekawie zaaranżowana i posiada m.in. funkcjonalny duży salon, bibliotekę, czy siłownie, sale fitness itp. inne udogodnienia i atrakcje do wspólnego, miłego spędzania czasu. Każdy mieszkaniec posiada swój pokój z łazienką i toaletą czy też opcjonalnie aneksem kuchennym. Dzięki czemu zachowana jest potrzebna każdemu prywatność.

mieszkanie co-living

Co-livnig – dla kogo?

Taką formę mieszkania najczęściej wybierają bardzo młodzi, aktywni zawodowo ludzie, którzy chcą mieszkać w centrum miasta, blisko miejsca pracy, czy uczelni. Na co-livnig decydują się głównie single, którzy oprócz wolności i prywatności cenią sobie również kontakty towarzyskie. Jest to także ekonomiczne rozwiązanie, bowiem mieszkania są już świetnie wyposażone, a do tego są tańszą alternatywą dla kupna czy wynajmu mieszkania. Co-living powinny docenić kobiety, które mieszkając w takim miejscu nie musza martwić się same, o wniesienie czy naprawy sprzętu i mebli. Ponadto takie mieszkania są bezpieczne i nie można narzekać na brak towarzystwa i atrakcji. Idea wspólnego mieszkania powinna przypaść też do gustu studentom, którzy cenią sobie dobry standard mieszkania.

śniadanie co-living

Co-living – gdzie?

Idea co-livingu rozwija się znakomicie w dużych miastach takich jak Poznań, Łódź, Warszawa. Przykładem tego typu mieszkań są prywatne akademiki Łódź, oferowane przez Base Camp Student. Akademiki Łódź BaseCamp powstały z myślą o tutejszych studentach ceniących sobie przede wszystkim wysoki standard mieszkania.  Decydując się na prywatny akademik w Łodzi młodzi ludzie nie muszą rezygnować ze studenckiego życia. Mają zapewnione doskonałe warunki zarówno do nauki jak i życia towarzyskiego. Prywatny akademik Łódź BaseCamp idealnie wpisuję się w idę co-livingu, o czym można się przekonać odwiedzając stronę: https://www.basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/. Bez wychodzenia z domu (co obecnych czasach pandemii jest bardzo ważne) możemy zwiedzić kompleks mieszkalny, zobaczyć poszczególne pokoje, a także wspólną część użytkową, która zapewnia niezbędne wyposażenie, a także inne umilające czas i integracje akcesoria i pomieszczenia. Wirtualnie możemy również zarezerwować interesujące nas lokum. Tak bezpieczne i komfortowe mieszkania cieszą się zaufaniem młodych ludzi, gdyż ułatwiają samodzielny start w dorosłe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.