BaseCamp to także nowoczesny akademik w Poczdamie

Można powiedzieć, że świat jest dziś otwarty dla osób głodnych wiedzy, pragnących studiować w innych miastach, krajach. Oczywiście pewnym niepokojem może napawać kwestia zakwaterowania, w końcu trzeba się wyprowadzić nie tylko z przytulnego, domowego gniazdka, ale także z kraju. Na szczęście studencka brać ma dziś w czym wybierać, a doskonałym przykładem może być akademik w Poczdamie pod znanym logo BaseCamp.

BaseCamp – zawsze na poziomie!

O tych wyjątkowych akademikach pisałam już wcześniej, przy okazji komfortowego obiektu BaseCamp tuż przy uniwersytecie Łódzkim (BaseCamp – nowoczesny akademik w Łodzi).  Można powiedzieć, że znając łódzki BaseCamp sporo wiemy już o tym, na co można liczyć wybierając właśnie ten akademik w Poczdamie, ponieważ wysokie standardy są tu podobne i starannie przestrzegane.

Warto studiować w Poczdamie

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego warto w ogóle poznawać akademiki w Poczdamie, czyli co takiego jest w tym niemieckim mieście. Na dobry początek edukacja – to tu mieści się największa uczelnia w Brandemburgii, jedna z najbardziej prestiżowych w całych Niemczech, czyli Uniwersytet Poczdamski. Uczy się tu ok. 20 tysięcy studentów, z czego aż 3 tys. to pasjonaci wiedzy zza granicy. Poza tym w Poczdamie mamy także takie uczelnie jak Fachhochschule Potsdam, Film University Babelsberg, College for Sport and Management Potsdam, UMC POTSDAM – University of Management and Communication.

Oczywiście nie samym uniwersytetem student żyje i również dlatego studia i akademik w Poczdamie to doskonały wybór. Miasto tętni życiem, a jednocześnie zachwyca historyczną architekturą, pięknymi parkami. Na tym nie koniec – wystarczy wsiąść do pociągu, by za pół godziny znaleźć się w prawdziwym rozrywkowym i kulturalnym centrum Europy, jakim jest Berlin.

Podsumowując, warto tu studiować, a kwestie mieszkaniowe rozwiązuje BaseCamp. Wybierając ten akademik w Poczdamie, zyskujemy komfortowe warunki, swobodę i na pewno wydamy znacznie mniej, niż na mieszkanie wynajęte w tym mieście.

poczdam
Poczdam – warto tu przyjechać, studiować

 

BaseCamp – akademik w Poczdamie

Na stronie internetowej akademika w Poczdamie BaseCamp, czytamy m.in., że znajduje się „zaledwie rzut beretem od uniwersyteckiego kampusu i większości instytutów badawczych”. I jest to na pewno jeden z istotnych atutów tego miejsca. Do wielu miejsc możemy dotrzeć komunikacją miejską, pieszo albo rowerem, tym bardziej, że na terenie akademika jest wypożyczalnia modnych jednośladów.

BaseCamp oferuje mieszkańcom akademika w Poczdamie o wiele więcej niż apartamenty, pokoje. Warto jednak wiedzieć, jakie standardy zapewnia:

  • Studio Base (22 m²) – wszystkie opłaty miesięczne wynoszą €540. W zamian za to student ma do dyspozycji w pełni umeblowany apartament z łazienką i bezpłatnym dostępem do internetu.
  • Studio Base with Kitchenette (22 m²) ma dodatkowo prywatną kuchnie, a miesięczne opłaty wynoszą €590
  • Studio Large (26 m²) kosztuje €650 miesięcznie za pokój, ze wszystkimi opłatami. To wymarzona opcja dla par, mamy tu aneks kuchenny i prywatną łazienkę.

Szczegółowe informacje i możliwość rezerwacji tutaj.

mapa
Akademik w Poczdamie – znakomita lokalizacja

 

Studenckie życie w akademiku

Podobnie jak inne akademiki również ten w Poczdamie, oferuje znacznie więcej niż wynajem apartamentów. Studenckie życie jest wygodne, ponieważ mamy tu:

  • 261 apartamentów studenckich, 20 przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością,
  • wspólne kuchnie,
  • wypożyczalnię rowerów,
  • pralnię,
  • przestrzeń wspólną z pokojem do nauki i miejscem relaksu,
  • siłownię,
  • kino.
pokój
Kompleksowo wyposażone, wygodne pokoje

 

Kto planuje studia w Niemczech, ten wie, że Poczdam to świetny wybór. BaseCamp jest natomiast miejscem, które uprzyjemni i ułatwi nawet kilkuletni pobyt i edukację w tym wyjątkowym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.