Alergia na proszek – jak prać bezpiecznie i skuteczne

Z reguły bardzo „ostrożne” pranie kojarzy nam się z maleńkimi ubrankami, które są przeznaczone dla noworodków oraz dzieci w wieku niemowlęcym. Zaleca się wówczas stosowanie specjalnych środków piorących. Takich, które skutecznie minimalizują ryzyko wystąpienia objawów alergii na proszek. Oczywiście do rzadkości nie należą również sytuacje, w których reakcje uczuleniowe utrzymują się długo po wyrośnięciu z niemowlęcych pieluszek.

ubranka niemowlęce
Pierwsze pranie zaraz po zakupie ubranek

Pierwsze pranie dziecięcych ubranek
Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno prałam pierwsze ubranka mojej córeczki. Zgodnie z zaleceniami z poradników oraz od cioć i babć. W tym punkcie nie ma konfliktu pokoleń, a opinia jest zgodna – nowe, świeżo zakupione ubranka dla maleństw powinny być koniecznie uprane, a także wyprasowane. Aby wyeliminować ryzyko alergii na proszek zaleca się zastosowanie środków przeznaczonych specjalnie do prania malutkich ubranek. W naszym przypadku była to (i nadal jest) Lovela.
Dlaczego od razu bez wahania sięgnęłam po Lovelę? Otóż jest to seria sprawdzonych produktów do prania i płukania, znana i ceniona od lat. Mając w pamięci to, co czytałam w poradnikach, na wielu stronach internetowych od razu zdecydowałam się na polecany przez inne mamy produkt, a małe ubrana dodatkowo prasowałam. I to nie tylko po pierwszym praniu. Przyznam, że przez wiele miesięcy wszystkie kaftaniki, śpiochy i inne stroje mojej małej księżniczki dokładnie i sumiennie prasowałam.

Jak wyprać, aby nie narażać maluszka na objawy alergii na proszek?

małe skarpetki uprane
Do małych ubranek używamy bezpiecznych środków piorących

Tak jak wspominałam powyżej – przede wszystkim stosujemy produkt dedykowany najmłodszym o bardzo wrażliwej skórze. Wybieramy takie proszki i płyny, które posiadają potwierdzenie – pozytywną opinię ze strony Instytutu Matki i Dziecka. Nasza Lovela spełnia wszelkie wymagania, zarówno formalne, jak i moje osobiste. Oczywiście przy praniu małych, słodkich ubranek obowiązują wszelkie zasady mądrego prania, o czym można przeczytać np. na stronie Loveli. Dowiemy się tu m.in. jak i dlaczego sortujemy ubrania do prania.
Warto również pamiętać, że nawet jeśli stosujemy dobry, bezpieczny środek piorący, alergia na proszek czy płyn i tak może się pojawić. Dlatego bacznie obserwujemy skórę maluszka, jesteśmy wyczuleni na objawy takie jak wysypka, swędzenie, a co za tym idzie również płaczliwe dziecko, któremu po prostu dokuczają objawy alergii na proszek czy płyn do prania. Oczywiście na pewno należy udać się do lekarza, a na własną rękę można od razu odstawić potencjalne alergeny – w tym m.in. środek piorący.

Pierzemy z Lovelą

kosz z praniem
Bezpieczne pranie dla małych, większych i całkiem dużych

W naszym przypadku możemy mówić o szczęściu w nieszczęściu. Moja córka wykazuje ewidentne i zdiagnozowane objawy uczuleniowe. Na szczęście pierzemy bezpiecznie, ponieważ wspomniana Lovela nie wywołuje objawów alergii na proszek. Nie testuję innych detergentów. Uważam że na ogół lepsze jest wrogiem dobrego, a sprawdzonych metod się nie porzuca, szczególnie w przypadku małego alergika. Przy okazji w Loveli piorę ubrania całej naszej rodziny i mogę powiedzieć, że pranie jest zawsze czyste, a z alergią kontaktową nie mamy żadnych problemów.

lovela
Mój wybór – Lovela

 

Zdjęcia: Shutterstock, lovela.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.